Drzazgi. Zespół Moonkite nagrał nową płytę z orkiestrą Aukso z Tychów.

 


„Drzazgi”. Taki tytuł nosić będzie debiutancka płyta śląskiego zespołu Moonkite, która ukaże się wiosną. Aż w ośmiu spośród dwunastu kompozycji, które znajdą się na tym wydawnictwie, wykorzystano partie smyczkowe nagrane przez muzyków orkiestry Aukso z Tychów.
Orkiestra Kameralna Miasta Tychy już nie po raz pierwszy współpracuje z rockowym zespołem. Występowała i nagrywała z Voo Voo i Cree. Dla grupy Moonkite wspólne nagranie z muzykami Aukso to świetne doświadczenie i swego rodzaju nobilitacja, bo orkiestra z Tychów cieszy się renomą nie tylko w Polsce. W nagraniu wspólnej płyty ze strony Aukso wziął udział sekstet smyczkowy (skrzypce, altówka, wiolonczela) w składzie: Ewa Sidor, Michał Bańczyk, Władysław Kołodziejczyk, Jakub Kołodziejczyk, Mirosław Nowosad i Marcin Sidor.

– Obydwie strony są tak zadowolone ze współpracy, że planujemy wspólne nakręcenie teledysku do jednej z piosenek promujących płytę oraz udział muzyków orkiestry w specjalnym koncercie, który przygotowujemy z okazji premiery albumu – mówi Mariusz Pyka, wokalista Moonkite.

Wspomniany teledysk powstanie pod koniec marca. Na razie na kanale YouTube zespół opublikował klipy do dwóch utworów z płyty „Drzazgi”: „22nd” oraz „Blue” (jako official lyric video). Orkiestracje do utworów na płycie przygotował Adam Celiński, który czuwał nad realizacją materiału.


Źródło : http://katowice.wyborcza.pl/