Kontuzja Filipa Komorskiego.

 


Filip Komorski wrócił ze zgrupowania reprezentacji Polski z urazem barku. 25-letni środkowy będzie pauzował przez najbliższe trzy tygodnie.

Do pechowego dla zawodnika zdarzenia doszło w drugiej tercji piątkowego starcia z Ukrainą. – Jeden z obrońców rywali zaatakował mnie od tyłu. Trafił mnie tak, że doznałem urazu stawu barkowo-obojczykowego – wyjaśnił napastnik GKS Tychy.
Pierwsze diagnozy nie były dla Komorskiego zbyt optymistyczne, wszak lekarze podejrzewali u niego złamanie obojczyka. – Szczęście w nieszczęściu, że skończyło się na skręceniu. Wstępne diagnozy mówią o trzech lub nawet czterech tygodniach przerwy. Tyski doktor i fizjoterapeuci postarają się skrócić okres rekonwalescencji. Zresztą już dzisiaj rozpocząłem rehabilitację oraz zabiegi fizjoterapeutyczne. Jestem dobrej myśli! – stwierdził wychowanek warszawskiej Legii.
Sympatyczny zawodnik nie wystąpi w ostatnich spotkaniach sezonu zasadniczego, jak i w ćwierćfinale play-off. To spora strata dla ekipy wicemistrza Polski, bo Komorski w tym sezonie radzi sobie bardzo dobrze. Świetnie obrazują to statystyki – w 37 meczach zdobył 34 punkty za 17 bramek i 17 asyst. Lepszym dorobkiem może pochwalić się tylko Jarosław Rzeszutko.

Źródło : http://www.hokej.net/