Tyska stacja Statoil zmieni się w Circle K.

 


Już w maju z krajowych stacji benzynowych zniknie marka Statoil, zastąpi ją nieznana w Polsce marka Circle K.

Decyzję o sprzedaży stacji benzynowych nad Wisłą, kontrolowany przez norweski rząd koncern Statoil, podjął jeszcze w 2012 roku. Razem z nimi gigant paliwowy pozbył się stacji paliw zlokalizowanych w Skandynawii, Krajach Bałtyckich oraz Rosji.

Kupcem okazała się kanadyjska firma AlimentationCouche-Tard, która prowadzi ponad 15 tys. stacji paliw oraz sklepów typu convenience przy stacjach na całym świecie. Kosztowało ją to 2,8 mld dol.

Spółka AlimentationCouche-Tard miała prawo do używania rozpoznawalnej nazwy i logotypu Statoil do 2021 roku, jednak już teraz postanowiła zastąpić ja własną marką. Razem ze Statoil zniknie nieznany w Polsce brand Mac’s. Ruch ma wzmocnić globalną markę Circle K.

Zdjęcie szyldów Statoil będzie ostatnim krokiem finalizowania wyjścia Norwegów z Polski. Formalnie firma jest nieobecna w Polsce od 1 kwietnia 2016 roku, kiedy operator kilkuset stacji w Polsce zmienił nazwę ze Statoil Fuel& Retail Polska Sp. z o.o. na Circle K Polska. Sp. z o.o. Zmianę mogli jednak zauważyć jedynie uważni kierowcy. Na paragonach, fakturach czy innych dokumentach widnieje już nazwa Circle K Polska.


Źródło : http://next.gazeta.pl/