PKM Tychy zakupił 5 Mercedesów Sprinter City 65.

 


7 lutego 2017 r. Przedsiębiorstwo Komunikacji Miejskiej w Tychach odebrało 5 niskowejściowych autobusów Mercedes-Benz Sprinter City 65. To kolejne miejskie minibusy z logo trójramiennej gwiazdy w taborze śląskiej firmy. Pojazdy zakupiono jako używane, a dostarczył je BusStore, czyli centrum autobusów używanych EvoBus Polska. 

O randze uroczystości świadczy fakt, że symboliczny klucz do pojazdów na ręce Andrzeja Kowola, prezesa PKM Tychy przekazał osobiście Antonio Cavotta, prezes EvoBus Polska. -„Miejskie Sprintery marki Mercedes-Benz nadają się idealnie do zadań specjalnych transportu miejskiego. Cieszę się, że koncern Daimler ma w swojej ofercie również minibusy, które mogą doskonale uzupełnić ofertę polskich firm przewozowych” – podkreślił Antonio Cavotta.

Odebrane w lutym br. tyskie Sprintery 65 City zostały wyprodukowane w 2012 r. Każdy z nich posiada silnik Mercedes-Benz OM651 Euro 5 o pojemności 2,1 l i mocy 120 kW oraz automatyczną skrzynię biegów. Sprintery wyposażone są m.in. w klimatyzację kierowcy, tempomat czy monitoring wnętrza pojazdu. Wysokość minibusów to 2.900 mm, rozstaw osi 4.325 mm, a średnica zawracania – 15.300 mm. Wysokość wnętrza z przodu/z tyłu to 1.910 mm (2.260 na niskiej podłodze), a dopuszczalna masa całkowita wynosi 5.650 kg. Każdy z zakupionych minibusów może zabrać na swój pokład do 30 pasażerów. Sprinter 65 City oferuje 12+1 miejsc siedzących (w tym dwa składane fotele w obniżonej części), 18 stojących. Co ważne, wszystkie pojazdy są niskowejściowe. W przedniej części autobusów znajduje się niskopodłogowa platforma, natomiast aby się dostać do przestrzeni z miejscami siedzących należy pokonać dwa stopnie. Elektryczne drzwi – w układzie 0-2-1 – otwierają się na zewnątrz pojazdu.

Pięć małych Mercedesów za moment wejdzie do obsługi liniowej i będzie obsługiwało miejskie połączenia w sieci PKM. Warto dodać, że w dotychczasowej flocie śląskiego przewoźnika znajduje się już pięć oryginalnych autobusów Mercedes-Benz Sprinter 65 City, przekazanych śląskiej firmie w 2016 r. Oprócz nich przewoźnik dysponuje trzema, fabrycznie nowymi minibusami z logo trójramiennej gwiazdy z zabudową polskich producentów: jeden od Auto-CUBY z napędem na CNG, a dwa od Auto-Centrum Wejherowo. Wszystkie te pojazdy z rocznika 2015 można spotkać na liniach W i L. Do tego PKM Tychy posiada jeszcze w swojej flocie 7 szt. minibusów innych producentów: VDL ProCity (5) i FIAT Ducato Maxi Shuttle (2).


Źródło : http://infobus.pl/