GKS Tychy wyjechał na zimowe zgrupowanie.

 


Piłkarze GKS Tychy w poniedziałek rano wyjechali na pierwsze zimowe zgrupowanie. Do najbliższego piątku podopieczni Jurija Szatałowa będą szlifować formę w Rybniku-Kamieniu.

 Wchodzimy teraz w inną fazę. Do tej pory była duża objętość treningów, zajęcia trwały 2-2,5 godziny. Teraz przechodzimy w etat zmniejszania czasu treningu, ale zwiększamy intensywność. Myślę, że zawodnicy to lubią, będzie dużo gier taktycznych. Ten okres szczytowy już mieliśmy w ubiegłym tygodniu. Teraz w najbliższych dniach poświęcimy czas nie tylko na motorykę, ale przede wszystkim będzie dużo zadań taktycznych– mówi Dietmar Brehmer, II trener GKS Tychy

Bazą tyszan będzie dobrze znany hotel Olimpia, na terenie którego zawodnicy GKS będą mieli do dyspozycji boisko ze sztuczną nawierzchnią, siłownię, halę sportową, czy odnowę biologiczną.

 To jest tak naprawdę konynuacja ciężkiej pracy. Będziemy mogli bliżej poznać się z nowymi zawodnikami, bo na pewno zgrupowania w tym pomagają. Kilka wspólnych dni  pomoże nam się skonsolidować i stworzyć monolit na którym nam zależy i który pozwoli zrealizować cel w lidze- dodaje Mateusz Bukowiec, pomocnik GKS Tychy

„Trójkolorowi” zgrupowanie zakończą w piątek, a w sobotę rozegrają sparingowe spotkanie z Garbarnią Kraków. Po wolnej niedzieli, w poniedziałek rozpoczną natomiast drugi obóz, tym razem dziesięciodniowy w Szamotułach.

W kadrze na obóz znalazło się dwóch młodych graczy, którzy od początku przygotowań ćwiczą z pierwszą drużyną – Mateusz Pańkowski i Nikolas Wróblewski. Dzięki dobrej dyspozycji w treninach i sparingowych grach drugiego zespołu, dołączył do nich także Mateusz Żelazo.

Do Rybnika nie pojechali natomiast Bartosz Rutkowski oraz Daniel Duda, którzy rundę wiosenną spędzą prawdopodobnie na wypożyczeniu w innym klubie.

Kadra GKS na obóz w Rybniku-Kamieniu:

Bramkarze: Marek Igaz, Paweł Florek, Adrian Odyjewski, Sebastian Kosiorowski.

Obrońcy: Maciej Mańka, Tomasz Boczek, Mateusz Grzybek, Remigiusz Szywacz, Seweryn Gancarczyk, Daniel Tanżyna, Mateusz Pańkowski, Mateusz Żelazo.

Pomocnicy: Mateusz Bukowiec, Jakub Kowalski, Łukasz Grzeszczyk, Wojciech Szumilas, Dawid Błanik, Marcin Radzewicz, Eugen Zasaviţchi, Mateusz Mączyński, Daniel Mikołajewski.

Napastnicy: Jakub Świerczok, Erik Törnros, Nikolas Wróblewski.


Źródło : http://gkstychy.info/pilka/