1 LM : Podtrzymać zwycięską serię.

 


W niedzielne popołudnie tyszanie walczyć będą w Pruszkowie o kolejne ligowe punkty.

Znicz nie prezentuje co prawda formy z poprzedniego sezonu ale bardzo dobrze zna tyski zespół z którym rywalizuje od lat na parkietach pierwszej ligi. Pruszków odniósł zwycięstwo w poprzedniej kolejce nad Gliwicami jednak do tej pory nie sprawiał kłopotów drużynom z czołówki tabeli. Tyszanie natomiast w ostatnich dniach prezentują zwyżkę formy i na pewno nie pojadą do Pruszkowa na niedzielny spacer. Wprawdzie GKS pokonał Znicza jesienią przy Piłsudskiego to jednak będą musieli podejść do zamykającego kolejkę meczu poważnie. 
– każde zwycięstwo teraz na pewno przybliża nas do bezpiecznego miejsca przed rozstawieniem play off. Dla każdego mecze teraz są istotne, bo albo walczą o najwyższe cele albo uciekają przed spadkiem, więc nie można się już potykać – powiedział trener Tomasz Jagiełka.
Obecnie Znicz Basket Pruszków zajmuje dziesiąte miejsce w tabeli z dorobkiem 28 punktów. Tyszanie awansowali na miejsce piąte z 32 punktami. Miejmy nadzieję, GKS podtrzyma zwycięską serię i wywiezie komplet punktów z Mazowsza.

MKS Znicz Basket Pruszków – GKS Tychy, 5 lutego 2017 r., godz. 17:00


Źródło : http://gkstychy.info/kosz/