Sparing : Polonia Bytom – GKS Tychy 0:0

 


W sparingowym meczu rozegranym na bocznym boisku Szombierek, piłkarze GKS Tychy bezbramkowo zremisowali z drugoligową Polonią Bytom.

Podopieczni Jurija Szatałowa mają za sobą półmetek zimowych przygotowań do rundy wiosennej. W sparingowej grze z Polonią stworzyli sobie kilka sytuacji bramkowych, ale żaden ze strzałów nie znalazł drogi do siatki. W pierwszej połowie m.in. dwukrotnie z dystansu próbował uderzać Wojciech Szumilas, z kolei po przerwie swoją szansę miał Dawid Błanik.

W tyskiej drużynie nie zagrało kilku zawodników, którzy zmagają się z niegroźnymi urazami. Indywidualne zajęcia odbyli Marcin Radzewicz, Jakub Świerczok, Tomasz Boczek, Marek Igaz i Bartosz Rutkowski. Po raz pierwszy w trójkolorowych barwach wystąpił natomiast pozyskany kilka dni temu szwedzki napastnik, Erik Törnros.

W poniedziałek „Trójkolorowi” rozpoczną pierwszy obóz przygotowawczy w Rybniku-Kamieniu, gdzie będą przebywać do piątku. W sobotę (11.02) w Krakowie rozegrają natomiast kolejny sparing, z trzecioligową Garbarnią Kraków (godz. 11:30).

Polonia Bytom – GKS Tychy 0:0

GKS Tychy: Florek – Mańka (46. Grzybek), Tanżyna, Gancarczyk, Perger – Mączyński (46. Błanik), Mikołajewski (58. Zasavitchi), Szumilas (78. D. Duda), Grzeszczyk (46. Bukowiec), Szywacz (58. Kowalski) – Törnros (70. Wróblewski). Trener Jurij Szatałow.


Źródło : http://gkstychy.info/pilka/