Falcons Tychy w Toplidze. Harmonogram 2017.

 


Już 18 marca wystartuje kolejny sezon Polskiej Ligi Futbolu Amerykańskiego. Tym razem jako pierwsi na boiska PLFA wybiegną zawodnicy pierwszej ligi. Sezon meczami w Katowicach i Bydgoszczy otworzą Rebels i Lions oraz Archers i Rhinos.

Tydzień później rozpoczną się zmagania w Toplidze, w której tegorocznej edycji wystąpi 7 zespołów. Skompresowanie harmonogramów bieżących edycji Topligi i PLFA I spowodowane jest The World Games 2017, które już w lipcu odbędą się we Wrocławiu. W dniach 22-24 lipca Reprezentacja Polski w Futbolu Amerykańskim wystąpi w turnieju, w którym rywalami Biało-czerwonych będą drużyny narodowe Stanów Zjednoczonych, Niemiec i Francji.

Każda z drużyn Topligi rozegra w tym roku po 6 spotkań w ramach sezon zasadniczego. W rundzie dzikich kart zmierzą się zespoły 3-6 oraz 4-5. Zespół z miejsca numer 7 czeka baraż z wicemistrzem PLFA I, którego stawką będzie utrzymanie w Tolidze. Podczas weekendu dzikich kart dojdzie do jeszcze jednego spotkania – dwie najlepsze ekipy rywalizować będą o rozstawienie z „jedynką” w półfinałach.

Drużyny z miejsc 1 i 2 w półfinałach podejmą zwycięzców meczów rundy dzikich kart. Stawka półfinałów będzie prawo gry w XII SuperFinale, który w tym roku zostanie rozegrany 24 czerwca.

 


Źródło : http://plfa.pl/