Szwedzki napastnik Erik Törnros nowym zawodnikiem GKS Tychy.

 


Erik Törnros nowym zawodnikiem GKS Tychy. 23-latek podpisał z tyskim klubem kontrakt do końca czerwca 2018 roku, z możliwością jego przedłużenia.

Rosły piłkarz, bo mierzący 193 centymetry swoją karierę rozpoczynał w macierzystym klubie Gefle IF. Następnie przeniósł się do IK Brage, gdzie w 23 meczach zdobył cztery bramki.

Latem 2015 roku trafił do Dalkurd FF i przez blisko półtorej roku gry rozegrał 31 spotkań, strzelając przy tym dziewięc bramek.

Runda jesienna obecnego sezonu to udany okres dla byłego gracza reprezentacji Szwecji do lat 17 i 19. Törnros został wypożyczony do grającego w fińskiej Ekstraklasie PS Kemi Kings i w 13 ligowych meczach strzelił aż osiem bramek.

 To zawodnik o świetnych warunkach fizycznych, który doskonale potrafi odnaleźć się w polu karnym rywali. Erik jest piłkarzem, który dawał dużo jakości w drużynach, w których występował, o czym świadczą m.in. dobre statystyki. Jego zakontraktowanie bez wątpienia wzmocni konkurencję w linii ataku – mówi Grzegorz Bednarski, Prezes Zarządu Tyski Sport S.A.

Z końcem 2016 roku jego wypożyczenie dobiegło końca, a kilka dni temu rozwiązał z kolei obowiązującą umowę z Dalkurd FF, dzięki czemu do tyskiej drużyny trafił jako wolny zawodnik. W zespole „Trójkolorowych” Erik będzie występował z numerem 11.

Erik – välkommen till Tychy!


Źródło : http://gkstychy.info/pilka/