Kacper Wróbel brązowym medalistą Mistrzostw Polski JU-JITSU 2017.

 


W sobotę 28 stycznia w Mysłowicach odbyły się mistrzostwa Polski juniorów i młodzieży w ju-jitsu sportowym. Klub Gwardię Tychy reprezentowało dwóch zawodników: Kacper Wróbel oraz Daniel Czerw. Obaj zawodnicy zmienili kategorie wagowe względem ubiegłego roku, a Daniel dodatkowo zmienił kategorię wiekową na młodzieżowca.

Kacper ponownie udowodnił, że potrafi stanąć na wysokości zadania. W jego kategorii (OPEN +81 kg) sklasyfikowano 9 przeciwników. Już w pierwszej walce Kacper natrafił na spory opór młodszego zawodnika z Głogowa. Kacper dobrze rozpoczął walkę zdobywając cenne punkty walcząc w dystansie, jednak przeciwnik się nie poddawał. Błąd taktyczny ze strony naszego zawodnika spowodował, że pierwsza walka była przegrana. Na szczęście Kacper nie zwątpił we własne siły i drugim pojedynku zwyciężył przed czasem. Powalił rywala na matę mocnym podcięciem i założył dźwignię nogą, przez co ten doznał mocnej kontuzji – wykluczającej go z dalszej walki. Kolejnym pojedynkiem był brązowy finał podczas, którego nie dał żadnych szans przeciwnikowi. Po wygranej Kacper mógł się już cieszyć drugim medalem mistrzostw Polski w swojej karierze – tym razem brązowym (srebro 2016).
Nasz drugi reprezentant Daniel Czerw stoczył trzy pojedynki – niestety wszystkie na jego niekorzyść. Już w pierwszej walce zawodnik ze Sosnowca bardzo mocno rzucił Daniela o matę i na kolejnych walkach mocno odczuwał tamten upadek. Daniel uplasował się na czwartej pozycji.
 
ZDANIEM TRENERA:
Kacper ostatnie dwa tygodnie spędził na obozie kadry Śląska w judo i miał dobrą formę. Trochę szkoda jego pierwszej walki, ponieważ sądzę że nie docenił przeciwnika. Na przegraną złożyły się także błędy taktyczne. Na szczęście Kacper jest stosunkowo odporny psychicznie i w kolejnych pojedynkach nie dał już szans swoim przeciwnikom. Zmiana kategorii wagowej przyczyniła się także do tego, iż w jednej ćwiartce znalazło się aż trzech faworytów do medalu – nowi zawodnicy nowi nie są rozstawiani wg rankingu. Daniel miał dwumiesięczną przerwę w treningach i wrócił na matę dopiero w styczniu. Przedłużająca się kontuzja kręgosłupa szyjnego miała duży wpływ na przygotowanie do tego turnieju. Z tego właśnie powodu Daniel odpuścił obóz kadry judo i przygotował się w klubie. Termin mistrzostw także wyznaczono stosunkowo szybko, ponieważ już w marcu odbędą się mistrzostwa świata w ju-jitsu U15-21. Na chwilę obecną nie mamy gwarancji, że Kacper zostanie powołany na turniej MŚ, dlatego w dniach 3-4 marca udajemy się do Szczecina gdzie odbędzie się turniej klasyfikacyjny przed mistrzostwami świata. Kacper tym razem musi zwyciężyć swoją kategorię aby trener kadry narodowej nie miał wątpliwości kogo wysłać do Aten. Trzymajcie kciuki za sukcesy!

Źródło : http://gwardia-tychy.pl/