Optymizm w Tychach. „Wierzymy w utrzymanie”.

 


Postawa GKS-u Tychy to jedno z największych rozczarowań obecnego sezonu w I lidze. Drużyna zakończyła rok na przedostatnim miejscu w tabeli i na wiosnę czeka ją walka o utrzymanie. W klubie są jednak optymistami i wierzą w uniknięcie degradacji.

Tyszanie wygrali jesienią zaledwie cztery spotkania, co doprowadziło ostatecznie do zwolnienia trenera Kamila Kieresia. Jego miejsce zajął Jurij Szatałow, przed którym postawiono jasny cel – utrzymanie GKS-u na zapleczu ekstraklasy. 

Wiary w swój zespół nie ukrywał prezes Grzegorz Bednarski. – Wiem, co mamy w szatni i jaki klub ma potencjał. Utrzymanie to cel, który jest absolutnie do osiągnięcia – powiedział podczas rozmowy z katowickim „Sportem”.

– Nie przypuszczaliśmy, że zakończymy rundę na 17. miejscu. Sądzę jednak, że w porę udało nam się wyciągnąć wnioski, podjąć określone działania – można je nazwać naprawczymi – i z optymizmem patrzymy w przyszłość. To tylko sport – i aż sport. Zdarzyć się może wszystko, ale od 6 stycznia zaczęliśmy solidnie pracować, by uniknąć spadku – dodał.

GKS traci aktualnie do bezpiecznej strefy trzy punkty. 

 


Źródło : http://pilkanozna.pl/