Noworoczne spotkanie Kresowian w SDK Tęcza.

 


Noworoczne spotkanie Kresowian w Tychach, jak zwykle, odbyło się w SDK Tęcza. Wzięli w nim udział m.in. ks. prałat Franciszek Resiak i Igor Śmietański, zastępca prezydenta Tychów ds. gospodarki przestrzennej. Spotkanie prowadziła przewodnicząca tyskiego koła Towarzystwa Miłośników Lwowa, Janina Półtorak.

Noworoczne spotkanie Kresowian w Tychach. Prócz tyskich Kresowian, wzięli w nim udział także Kresowiacy z Katowic i Zabrza oraz przedstawiciele Związku Górnośląskiego i Związku Sybiraków.

Obecny na spotkaniu noworocznym Kresowian w Tychach wiceprezydent Igor Śmietański życzył zebranym „dużo dobrych ludzi wokół nich”, żeby nigdy nie byli sami i zawsze mieli obok siebie życzliwe osoby.

– Szukajmy tego, co łączy, a nie dzieli – powiedział. Przyznał, że geopolityka jest dla Polski coraz mniej korzystna, ale jednocześnie podkreślił, że przynajmniej tu, w Tychach, powinniśmy się starać, by żyło się nam jak najlepiej. Życzył zebranym, by bardziej koncentrowali się na tym, na co mamy wpływ i bardziej o to dbali, zamiast martwić się tym, na co wpływu nie mamy.


Źródło : http://www.dziennikzachodni.pl/