Future Shorts Zima – krótkie metraże w Klubie Wilkowyje MCK.

 


Klub Wilkowyje MCK  – 2 lutego 2017 r., godz. 19:00-20:30

Zapraszamy na zimową odsłonę krótkich metraży: Future Shorts Poland Winter Season 2016!
WSTĘP WOLNY

Kto powiedział, że ujemna temperatura musi kojarzyć się wyłącznie z długimi, spokojnymi wieczorami spędzonymi w domowym zaciszu? Najnowszy set filmowy londyńskich selekcjonerów stanowi idealne antidotum na zimowe rozleniwienie. Na Future Shorts Winter Season składa się 8 krótkometrażowych produkcji, obfitujących w zaskakująco dużą ilość słońca, feerię barw, lecz przede wszystkim pełną paletę emocji. Razem z bohaterami wybierzemy się w podróż do najskrytszych zakątków wszechświata, udamy się do Francji na mecz piłki nożnej, postaramy się przezwyciężyć strach przed skokiem do wody, aby na koniec zatracić się w niezbadanych rejonach ludzkiej wyobraźni. Future Shorts definitywnie odczarowuje zimową rutynę.
PROGRAM:
1. You Could Sunbathe In This Storm, reż. Alice Dunseath / animacja / Wielka Brytania, 2014 / 6 min.
Przestrzeń, formy, kolory i dźwięki symbolizują otaczający nas świat. Nowe początki oznaczają koniec znanych wzorców. Kreujemy czy tylko jesteśmy kreowani?
2. Parking, reż. Ivaylo Minov / fabuła / Bułgaria, 2014 / 19 min.
Tajemnicza kobieta musi całkowicie odmienić swoje życie w ciągu jednego dnia, aby być z mężczyzną, którego poślubiła. Emocjonalna opowieść o stawianiu własnych pragnień nad oczekiwania i wymagania innych.
3. Coach, reż. Ben Adler / fabuła / Wielka Brytania, 2015 / 14 min.
Rozwiedziony ojciec zabiera syna do Francji na mecz piłki nożnej. Kiedy psuje im się samochód, zmuszeni są złapać podwózkę autobusem pełnym angielskich fanów. Poznając charyzmatycznego lidera kibiców, syn zaczyna kwestionować autorytet ojca.
4. Ten Meter Tower, reż. Axel Danielson, Maximilien Van Aertryck / dokument / Szwecja, 2016 / 16 min.
Dziesięciometrowa wieża do skoków. Ludzie, którzy po raz pierwszy stają na jej brzegu, muszą zdecydować czy skoczyć, czy zejść na dół. Mierzą się z dylematem: przezwyciężyć instynktowny strach przed postawieniem kroku naprzód czy ulec upokorzeniu i wrócić na dół? “Ten Meter Tower” to zabawne studium człowieka w niełatwej sytuacji.
5. Oy – Space Diaspora, reż. Moritz Reichartz / teledysk / Ghana, 2016 / 3 min.
Krótka opowieść o transformacji Ziemi w wyimaginowaną planetę o nazwie Space Diaspora.
6. Bike Life, reż. Dan Emmerson / dokument / Walia, 2016 / 3 min.
Akcja dzieje się w małym mieście w Walii. Daniel Commander i jego ekipa rowerzystów odnajduje cel, który powstrzymuje ich od przestępczości i nałogów. Lokalni mieszkańcy nie są jednak zachwyceni ich pomysłem na spędzanie wolnego czasu.
7. Hold On, reż. Charlotte Scott Wilson / fabuła / Holandia, 2016 / 20 min.
Młoda, ambitna wiolonczelistka stara się przezwyciężyć paraliżujący strach przed publicznymi występami, aby zachować swoją pozycję w orkiestrze.
8. Mr. Madila, reż. Rory Waudby-Tollery / animacja / Wielka Brytania, 2015 / 8 min.
“Wszystko jest tak naprawdę niczym. Spójrz uważnie, aby dostrzec te najdrobniejsze elementy i luki, które są pomiędzy.” W kilkuminutowej animacji obserwujemy serię rozmów reżysera z utalentowanym duchowym uzdrowicielem, eksplorujących zagadki umysłu, materię wszechświata i naturę rzeczywistości.