Podsumowanie policyjnych działań „Pasy”.

 


W czwartek (26.1.2017) na terenie Tychów policjanci prowadzili akcję p.k. „PASY”. Podczas działań mundurowi sprawdzali przede wszystkim czy kierowcy i pasażerowie przestrzegają obowiązku jazdy w pasach bezpieczeństwa oraz czy dzieci przewożone są w odpowiednich fotelikach ochronnych.

W działaniach wzięło udział kilkunastu policjantów, którzy skontrolowali łącznie 89 pojazdów, w tym 84 osobowych i 3 ciężarowe. Podczas działań stróże prawa stwierdzili ogółem 91 przypadków naruszenia prawa, w tym 73 dotyczące nie stosowania pasów przez kierujących i 7 przez pasażerów.

Działania trwały od wczesnych godzin porannych i zakończyły się o 22.00. Akcja „drogówki” miała na celu uświadomienie uczestnikom ruchu drogowego, jak poważne konsekwencje w przypadku kolizji lub wypadku niesie za sobą jazda bez zapiętych pasów oraz jak niebezpieczne jest nieprawidłowe przewożenie dzieci. Brak zapiętych pasów podczas jakiegokolwiek zdarzenia drogowego znacznie zwiększa ryzyko śmiertelności oraz urazowości ich ofiar. Dlatego dla własnego bezpieczeństwa zapinajmy pasy oraz jako kierowcy pojazdu dopilnujmy by wszyscy pasażerowie podczas podróży mieli zapięte pasy bezpieczeństwa.

PAMIĘTAJ, ŻE PASÓW NIE ZAPINASZ DLA POLICJI, ZAPINASZ JE DLA SIEBIE – BY LEPIEJ CZUĆ SAMOCHÓD I NAD NIM PANOWAĆ ORAZ BY CHRONIĆ ŻYCIE W RAZIE WYPADKU.