KRÓL – koncert w Kloster Pub.

 


Wracamy z nastrojową elektroniką zbogacając portfolio cyklu „Przestrzeń dla dźwięku” kolejnym koncertem. Tym razem zagra dla was król!

Błażej Król to jeden z najbardziej utytułowanych muzyków i tekściarzy młodego pokolenia. Odkąd wdarł się do masowej świadomości jako wokalista i gitarzysta duetu UL/KR, płyty z jego udziałem regularnie lądują na czołowych miejscach w corocznych podsumowaniach.

Czerpiąca garściami z rożnych tradycji muzycznych, twórczość Króla pozostaje pozycją na wskroś autorską. Za tę odrębność jest coraz szerzej doceniany. Ostatnie lata działalności przyniosły mu m.in. Nagrodę im. Grzegorza Ciechowskiego oraz nominację do Paszportów Polityki. Na koncercie będzie można usłyszeć utwory z trylogii „Nielot”, „Wij” i „Prze sen”.

Królowi na scenie towarzyszyć będą Bartosz Matuszewski (gitara, sampler) i Mateusz Rychlicki (perkusja).

UWAGA: koncert w Tychach będzie jednym z ostatnich występów Króla w obecnej inkarnacji.

Jako support wystąpi Wudec, który po koncercie zaprasza na afterparty!
Wudec, właśc. Łukasz Poleszak – założyciel i organizator Projekt: Obudzić Sypialnię oraz producent muzyczny z Tychów. W chwili obecnej mieszka w El Born w Barcelonie, gdzie pracuje nad materiałem na nowy album. Twórca muzyki elektronicznej, którego nie sposób zaszufladkować. Niezależny i wyjątkowo elastyczny artysta, podróżujący pomiędzy ambientem, techno, psychodelą, muzyką basową i eksperymentalną. Występował w całej Polsce, a także na festiwalach w Czechach i Turcji. Wypracował własne unikalne brzmienie i styl, który sam ochrzcił trippintronic. Autor wielu albumów i projektów, w tym ścieżki dźwiękowej do filmu „Golem”, czy zainspirowany electro z detroit Tape Alienz. Od niedawna autor bloga https://wudecofficial.com/ . Jego twórczość inspirują mistycyzm, kultury i religie z całego świata (w tym tematyka śmierci), podróże, książki, filmy, a także dźwięki natury, witch house, synthwave, czy kultura rave (na temat której obronił pracę licencjacką na Uniwersytecie Śląskim).

Dzielił scenę z artystami z całego świata, między innymi: SHXCXCHCXSH (Szwecja), Kaminanda (Kanada), Gidge (Szwecja), Zamilska (Polska), Cezzers (Izrael), Kaya Project (Wielka Brytania), Tara Putra (Niemcy), Kuba Sojka (Polska), Gagarin Project (Francja), Michał Jabłoński (Polska), Bubble (Izrael), The Illuminated (Holandia). Uczestniczył w warsztatach prowadzonych przez Kubę Sojkę, a także współtworzył witch-house’owy projekt „AOTEP” wydany przez SOHO Palace. Jego utwory można było usłyszeć w wielu audycjach radiowych na terenie całej Polski.
Dodatkowo niespodzianka-bonus.Etiudal performance do muzyki Wudeca w wykonaniu absolwenta Bytomskiej Wyzszej Szkoły Tańca- Michała „Miszy” Czornego.

Bilety w cenie 10 zł ( przedsprzedaż) i 15 zł ( w dniu koncertu) do nabycia w siedzibie organizatora (Miejskie Centrum Kultury w Tychach) i w Kloster Pub (ul. Edukacji 15)


Źródło :