„Piękno codzienności” Magdaleny Piekorz.

 


Spółdzielczy Dom Kultury „Tęcza” zaprasza w dniu 13 stycznia o godz.18.00. na wernisaż wystawy malarstwa Magdaleny  Piekorz. „Piękno codzienności to osobista analiza bliskiej mi przestrzeni” -mówi autorka wystawy. Świat, który nas otacza zawęża się do tego co widzimy na co dzień. Wstajemy o 7 rano, myjemy zęby, pijemy kawę i jemy śniadanie. Jak w wypracowaniu My day na kolejną lekcję angielskiego. Dlaczego nie doceniamy zwyczajności? Jesteśmy tu i teraz. I piękno dociera do nas w każdym momencie.

O tym są moje obrazy. O codzienności życia w mojej małej rzeczywistości, bliskiej. Tak bardzo mi znanej. I ciągle powracającej. Czy to w małej kawalerce w Buenos Aires, czy w moim dziecięcym pokoju w Bojszowach. Świat zamknięty w małej rzeczywistości subiektywnego istnienia.

Magdaleny Piekorz jest absolwentką  Wydziału Artystycznego Uniwersytetu Śląskiego. Dziecięce marzenia zostania ilustratorką książek przerodziły się w chęć zostania artystką. Od lat nastoletnich uczyła się warsztatu w pracowni adi. dr  Ireneusza Botora. Swoją pracę dyplomową z malarstwa obroniła u prof. UŚ dr hab. Elżbiety Kuraj , a z rysunku u prof. zw. dr hab. Anny Kowalczyk-Klus.

W ciągu lat studenckich brała udział w wielu wystawach i akcjach, m.in.: wystawa w galerii Wielogłos w Rydułtowach, udział w akcji malarskiej FEST ART w ramach jubileuszu 1200-lecia Cieszyna, współudział w wystawie emalii artystycznej „Frydlantsky smalt” w Muzeum Parafialnym w Skoczowie oraz udział w wystawie „Kręgi Sztuki” w Cieszynie. Po powrocie z rocznej emigracji w Argentynie zorganizowała wystawę autorską pt. „Krajobrazy Tęsknoty” w Bibliotece Miejskiej w Imielinie, a także w Inkubatorze Społecznej Przedsiębiorczości w Katowicach. W lutym 2016 roku miała autorską wystawę w galerii Starostwa Powiatowego w Bieruniu. Brała także udział w plenerze malarskim „Dwie wieże” w Żywcu oraz poplenerowej wystawie obrazów.

Uwielbia podróżować i poznawać nowe miejsca. Ciekawa świata. Najbardziej kochająca rodzinne strony. Aktualnie pracuje w Gminnej Bibliotece w Bojszowach. Zapraszamy do oglądania  wystawy do 29 lutego br.


Źródło : https://www.oskard.tychy.pl/