Koleje Śląskie ogłaszają ROK STUDENTA.

 


Promocyjny bilet miesięczny za 1 zł na październik, nocne pociągi, współpraca przy Juwenaliach – to tylko kilka elementów z dużego planu działań, którymi śląski przewoźnik będzie chciał przekonać studentów do podróżowania koleją.

Obecnie uczniowie i studenci stanowią ponad 30 procent klientów Kolei Śląskich, jednak spółka chce, żeby było ich jeszcze więcej.

– Do usług kolei trudno nakłonić ludzi, którzy podróżowali nią rzadko lub wcale. Dlatego bardzo ważne jest przekonanie do niej osób, które rozpoczynają nowy etap swojego życia i będą przez kilka lat korzystały z transportu publicznego – codziennie lub cyklu weekendowym. Chcielibyśmy, by już na pierwszym roku studenci mogli doświadczyć tego, że na uczelnię mogą szybko i wygodnie dojechać pociągiem, zamiast stać w korkach lub szukać miejsc na zatłoczonych parkingach pod uczelniami – mówi Wojciech Dinges,  prezes Kolei Śląskich.

Pierwszym krokiem jest zaproszenie do współpracy uczelni wyższych i organizacji studenckich. Już 12 stycznia odbędzie się pierwsze spotkanie, podczas którego zostaną omówione szczegóły koncepcji, a zarazem wysłuchane wnioski i uwagi środowiska akademickiego.

– Chcemy zacząć od rozmów ze studentami, ponieważ to właśnie w ten sposób będziemy mogli najlepiej określić dalszy plan działania. W końcu nikt inny nie określi nam lepiej specyficznych potrzeb tej grupy pasażerów, niż oni sami. Dzięki temu będziemy mogli dopracować formy naszej współpracy i razem promować transport kolejowy w regionie – tłumaczy prezes KŚ.

Wśród pierwszych elementów, jakie pojawią się w ofercie, Koleje Śląskie przewidują m.in. bilety miesięczne na cały październik za symboliczną złotówkę dla studentów rozpoczynających akademicką przygodę, dodatkowe nocne pociągi od maja do października, którymi będzie można wracać z nocnych szaleństw w stolicy regionu lub innych miast aglomeracji, czy też specjalne pociągi na Juwenalia. Przy czym spółka nie wyklucza również innych form współpracy, w tym na przykład organizacji praktyk studenckich.

 


Źródło : http://silesiainfotransport.pl/