Czy GKS Tychy pokona po raz pierwszy w sezonie Podhale ?

 


We wtorkowy wieczór tyszanie po raz czwarty w tym sezonie zmierzą się z TatrySki Podhalem Nowy Targ. Będzie to również czwarta szansa do odniesienia pierwszego zwycięstwa w tym sezonie nad podopiecznymi Marka Rączki.

Świeżo upieczeni zdobywcy Pucharu Polski mają w tym sezonie patent na Comarch Cracovię, ale nie można tego powiedzieć o nowotarskich Szarotkach. Zespół z Podhala już od początku sezonu sprawiał tyszanom wiele problemów i nie ma co ukrywać, że trójkolorowym ten rywal wyraźnie nie leży. Jest to jedyny zespół, który wygrał dotychczas wszystkie mecze z GKS.

W spotkaniu 4. kolejki Polskiej Hokej Ligi tyszanie na zaledwie dwie sekundy przed końcem meczu dali sobie wyrwać prowadzenie i ostatecznie Podhale wygrało po dogrywce 3:2. W dwóch kolejnych pojedynkach, które były rozgrywane na wyjeździe podopieczni trenera Sejby również musieli uznać wyższość nowotarżan (4:2 oraz 3:2 po dogrywce).

Po piątkowym sukcesie jakim było wywalczenie Pucharu Polski właśnie na nowotarskim lodowisku wszyscy zawodnicy zgodnie twierdzą, że odczarowali złą serię. Należy jednak zaznaczyć, że w spotkaniach Pucharu Polski GKS nie mierzył się z Podhalem. 30. kolejka ligowych zmagań będzie więc idealną okazją do udowodnienia, że tyszanie potrafią wygrać z każdym.

Wtorkowy mecz będzie również znakomitą okazją do zobaczenia najnowszego trofeum tyszan, bowiem po zakończeniu spotkania zawodnicy zaprezentują kibicom świeżo zdobyty Puchar Polski, który po roku wraca do Tychów.

Początek pojedynku z Podhalem Nowy Targ o godz. 18:00. Kasy zostaną otwarte na półtora godziny przed pierwszym gwizdkiem sędziego tj. o godz. 16:30. Bilet normalny kosztuje 12 złotych, ulgowy 8 złotych, a rodzinny 18 złotych.


Źródło : http://gkstychy.info/hokej/