Paweł Kosek z Tychów zwyciężył w Chrzanowskim Biegu Sylwestrowym.

 


W ostatni dzień roku sprzed chrzanowskiego basenu w 10-kilometrową trasę wyruszyło 105 zawodników. Każdy dostał pamiątkowy medal.

Na liście startowej znaleźli się m.in. zawodnicy z Jaworzna, Olkusza, Łazisk, Bielska-Białej, Kęt i Katowic. Najlepszy czas (34 minuty i 46 sekund) uzyskał 25-letni Paweł Kosek z Tychów.

 W tym roku wygrałem maratony w Szczecinie i Kołobrzegu. Rok temu w Chrzanowie byłem drugi. Na mrozie się niełatwo biegło, ale dałem radę – stwierdził zwycięzca.
Najszybszy z zawodników z powiatu chrzanowskiego okazał się dziewiąty ne mecie Przemysław Koziarz, były piłkarz Wisły Jankowice. Nalepszą kobietą w stawce była Michalina Mendecka z Łazisk Górnych.
Wśród startujących nie zabrakło całych rodzin. Najliczniejszą familię stanowiła czteroosobowa reprezentacja Domuratów z Alwerni.

– Biegłem ja, bracia Andrzej, Leszek i Zbyszek oraz siostra, która dołączyła do nas dwa lata temu – powiedział nam Zdzisław Domurat.

Wszyscy zawodnicy dostali medale. Organizatorami byli działacze KS Kościelec. W jej przygotowaniu uczestniczyło 40 wolontariuszy.


Źródło : http://przelom.pl/