Roman Šimíček, były zawodnik GKS Tychy, nowym trenerem czeskiego Orli Znojmo.

 


45-letniego dziś Romana Šimíčka polscy kibice pamiętają z występów w GKS-ie Tychy w latach 2010-13. W Tychach sięgnął po srebrny i brązowy medal mistrzostw Polski. W naszej ekstraklasie rozegrał 89 meczów sezonów zasadniczych i zdobył 89 punktów. W play-offach uzyskał 24 „oczka” w 28 spotkaniach. Jego największymi osiągnięciami w roli zawodnika były jednak: 63 występy w NHL w barwach Pittsburgh Penguins i Minnesota Wild, a także mistrzostwo świata zdobyte z reprezentacją Czech w 1999 roku. W czeskiej ekstraklasie razem z play-offami rozegrał 635 meczów.

W Tychach zakończył sportową karierę, a później został trenerem. Pracował jako asystent szkoleniowca HC Vítkovice Ostrawa i trener drużyn młodzieżowych w tym klubie. Później prowadził również HC Koszyce, a w ostatnim sezonie HK 36 Skalica w słowackiej ekstraklasie.

– Roman Šimíček w czasie swojej hokejowej kariery przeszedł przez wiele światowych lig. Występował w NHL, Finlandii, Polsce i oczywiście przez wiele lat w czeskiej Extralidze. W związku z tym ma duże hokejowe doświadczenie i wierzymy, że przeniesie ja na swoją nową pracę trenerską – mówi dyrektor sportowy Orli Znojmo Rostislav Dočekal. – Wierzymy też, że zmiana trenera da drużynie właściwy impuls, mimo że mamy teraz bardzo napięty kalendarz. Rzeczywiście, trener Šimíček od razu zostanie rzucony na głęboką wodę, bo już jutro jego nowy zespół zagra na wyjeździe z broniącym mistrzowskiego tytułu Red Bullem Salzburg.


Źródło : http://hokej.net/