Jutro startuje turniej o Puchar Polski. Transmisja w TVP Sport.

 


GKS Tychy, broniąca trofeum Comarch Cracovia, gospodarze – TatrySki Podhale oraz Tempish Polonia Bytom, czyli cztery najwyżej sklasyfikowane zespoły PHL, powalczą w czwartek i piątek w Nowym Targu o Puchar Polski w hokeju na lodzie.

W ubiegłorocznym finale Cracovia pokonała nowotarżan 5-0. Tym razem taki skład decydującego pojedynku nie jest możliwy, gdyż obie ekipy spotkają się w półfinale. Drużyny ze Śląska tworzą drugą parę pierwszego dnia rywalizacji.

Trener „Pasów” Rudolf Rohaczek zapytany, czy uda się powtórzyć sukces sprzed roku stwierdził krótko: – Najpierw musimy wygrać półfinałowy mecz z Nowym Targiem.

Z kolei szkoleniowiec tyszan Jirzi Szejba ma nadzieję, że do gry powróci Adam Bagiński, który na początku grudnia doznał stłuczenia żeber. Liczy też, że reszta drużyny po świątecznym odpoczynku i lżejszych treningach będzie w wysokiej formie.

Na pytanie o nastroje w zespole gospodarzy turnieju rzecznik prasowy Jerzy Pohrebny odpowiedział, że gracze Podhala są nastawieni bardzo optymistycznie. – Wręcz bojowo z zapewnieniem, że powalczą o pełna pulę – podkreślił.

W organizowanym po raz 19. Pucharze Polski najwięcej, bo sześć zwycięstw, odnotowali hokeiści GKS-u Tychy.

Program turnieju (transmisje w TVP Sport):

29 grudnia, czwartek

mecze półfinałowe

GKS Tychy – Tempish Polonia Bytom            (godz. 16.00)

TatrySki Podhale Nowy Targ – Comarch Cracovia (19.30)

30 grudnia, piątek

finał    (18.30)


Źródło : http://sport.interia.pl/