Nowa droga w Tychach. Łącznik Asnyka-Mikołowska czynny od czwartku.

 


Już od czwartku (22 XII) kierowcy będą mogli korzystać z nowego połączenia dwóch tyskich ulic: Asnyka i Mikołowskiej. To największa i najważniejsza drogowa inwestycja zrealizowana przez Miejski Zarząd Ulic i Mostów w 2016 roku. Chodzi bowiem o zupełnie nowy wylot z miasta na drogę DK-44.

Budowa nowego łącznika ulic Asnyka i Mikołowskiej zakończyła się w terminie i planowo już w najbliższy czwartek – 22 grudnia – około godziny 10:00, droga zostanie dopuszczona do ruchu.

Połączenie obsługuje trzy relacje, co oznacza, że będą mogli z niego korzystać kierowcy jadący z Gliwic i Mikołowa, w stronę Tychów, a także ci, którzy będą chcieli wydostać się z miasta i ruszyć w podróż do Oświęcimia oraz Gliwic. Jedyną wykluczoną relacją jest ta z Oświęcimia w kierunku dworca PKP. Łącznik na pewno odciąży ulicę Burschego, a także zapewni alternatywny dojazd do dworca PKP oraz parkingu wielopoziomowego.

Długość wybudowanego odcinka to blisko pół kilometra. Jezdnia ma asfaltową nawierzchnię, a jej szerokość to 7 metrów. Po obu stronach powstały chodniki i zjazdy do posesji. Droga jest też oświetlona i odwodniona. Dodatkowo, by przeprowadzić ruch przez Potok Tyski, powstał jednoprzęsłowy most o długości przeszło 22m.Wykonawcą prac wartych 4 mln zł była wyłoniona w drodze przetargu firma Eurovia Polska.


Źródło : http://mzuim.tychy.pl/