Charytatywny wymiar sportu w Tychach.

 


W sobotę 17 grudnia Minister Sportu i Turystyki Witold Bańka zagrał w I Świątecznym Meczu Charytatywnym. Na boisku Hali Widowiskowo-Sportowej przy ul. Piłsudskiego 20 w Tychach, sportowcy zmierzyli się z samorządowcami w szczytnym celu. W trakcie meczu piłkarskiego została przeprowadzona zbiórka na rzecz Fundacji Dziecięcy Kolorowy Świat Marzeń z Tychów, która zajmuje się pomocą niepełnosprawnym dzieciom i młodzieży. 

– Bardzo się cieszę, że mogę wziąć udział w tak cennej społecznie inicjatywie i połączyć sport z działalnością charytatywną – powiedział minister Witold Bańka. – Fundacja pomogła do tej pory wielu dzieciom, ale ciągle jest dużo do zrobienia w naszym mieście. Warto pamiętać, że liczy się każda złotówka – wyjaśnił Jakub Chełstowski, prezes Stowarzyszenia Tychy Naszą Małą Ojczyzną, organizator meczu. 

W wydarzeniu wzięli udział m.in. tyscy radni, działacze samorządowi, społecznicy oraz sportowcy związani z Tychami. Minister Sportu i Turystyki Witold Bańka objął wydarzenie Honorowym Patronatem.


Źródło : http://www.msport.gov.pl/