Wieczór z Polskim Teatrem Tańca.

 


16. grudnia zapraszamy na wyjątkowy wieczór z Polskim Teatrem Tańca.

Dwa spektakle, dwóch choreografów, dwa błyskotliwe spojrzenia na stereotypy męskości i kobiecości. Co wyniknie z tego spotkania?

„WO-MAN W POMIDORACH” – Polski Teatr Tańca

(…) gdy Bóg stworzył Adama, popatrzył, pomyślał i powiedział „stać mnie na więcej…” i stworzył Ewę.

WO-MAN W POMIDORACH (2002), kultowy spektakl Polskiego Teatru Tańca w choreografii Yossi Berga, to nieco nostalgiczna, ale nie pozbawiona żartobliwych akcentów, opowieść o kobietach i mężczyznach, blondynkach i macho, o stereotypach, którym ulegamy wpadając we własne pułapki. Izraelski choreograf buduje swój sceniczny świat z różnorodnych elementów, łącząc taniec, śpiew i działania aktorskie, elementy kultury wysokiej z cytatami z życia codziennego.

WO-MAN W POMIDORACH wyróżniony został „Bursztynowym Faunem”, główną nagrodą II Międzynarodowego Festiwalu Sztuki Choreograficznej im. Sergiusza Diagilewa w Gdyni. Od swojej premiery spektakl prezentowany był w takich krajach, jak Białoruś, Cypr, Chiny, Hiszpania, Litwa, Niemcy, Portugalia, Rosja, Szwecja, Ukraina i Litwa.

choreografia i reżyseria światła: Yossi Berg
muzyka: Nancy Sinatra, Julie London, Petula Clark, The Treble Spankers, The Chemical Brothers, Cosmo Cosmolino, Virginia Rodrigues, Edith Piaf
kostiumy: Dalia Lider
obsada: Urszula Bernat Jałocha, Fabian Fejdasz, Julia Hałka, Paulina Jaksim, Zbigniew Kocięba, Katarzyna Kulmińska, Paweł Malicki, Marcin Motyl, Michał Przybyła, Katarzyna Rzetelska, Dominik Więcek, Emily Wong

„HELLO, MY FRIEND!” – Polski Teatr Tańca

Dopełnieniem wieczoru, a zarazem szczególnym kontekstem, będzie spektakl HELLO, MY FRIEND!, druga część tryptyku Pawła Malickiego. Choreograf podejmuje temat mężczyzn i męskości oraz związanych z nimi stereotypów i przekłamań. Koncentruje się na analizie reguł zachowań i współzależności panujących w męskich grupach. Przygląda się im z wnikliwością, ale i poczuciem humoru, nie uciekając przy tym od obnażania niedoskonałości, gdyż jak powszechnie wiadomo – „nie ma ludzi idealnych, zwłaszcza mężczyzn”.

choreografia: Paweł Malicki
muzyka: Asaf Avidan, Bloodstone, Las Hermanas Goggi, Boris Kovac & Ladaaba Orchestra, Elvis Presley, La Lupe, Nada Malanima, The Black Keys, Alva Noto
obsada: Fabian Fejdasz, Paulina Jaksim, Zbigniew Kocięba, Paweł Malicki
aranżacja muzyki: Daniel Stryjecki
kostiumy, scenografia: Paweł Malicki

 

UWAGA! SPEKTAKLE TYLKO DLA WIDZÓW PEŁNOLETNICH!

POLSKI TEATR TAŃCA istnieje od 1973 roku, jest profesjonalnym autonomicznym zespołem, którego oblicze przeszło ewolucję od spektakli ukształtowanych formą teatru baletowego do współczesnego gatunku: teatru tańca, który charakteryzuje przekraczanie granic rodzajowych, technicznych i stylistycznych, wyzwalanie się z przypisanych tradycją środków wyrazu, skłanianie ku interdyscyplinarności, poszukiwanie nowych przestrzeni teatralnych i oparty na kreatywnej improwizacji procesie  tworzenia.

Organizator: Polski Teatr Tańca

Partner: Teatr Mały

Cena biletu: 25 zł

 


Źródło : http://www.teatrmaly.tychy.pl/