Oratorium o bł. Karolinie w Tychach.

 


Zapraszamy na oratorium poświęcone patronce młodzieży – błogosławionej Karolinie. Dzieło z udziałem kilkudziesięciu wykonawców profesjonalistów i amatorów będzie prezentowane 16 grudnia 2016 r. w Tychach w kościele p.w. bł Karoliny przu ul. Tischnera.

Premiera odbyła się w Mielcu, w kościele Ducha Świętego. Tam spektakl zobaczyło prawie półtora tysiąca osób. Dużym zainteresowaniem spektakl cieszył się również w Limanowej i Lusławicach.

 To było dla nas wyjątkowe przeżycie – mówi reżyser oratorium Magdalena Drozd. –Dzielę się swoim  doświadczeniem, dla mnie osobiście to jest niesamowite przeżycie, niesamowity tekst i  niesamowicie ja go przeżywam. Widzę również po chórze, po osobach grających w orkiestrze, wszyscy są związani z Karoliną – dodaje reżyser.

 Oratorium to artystyczne i filozoficzne przesłanie oparte na motywach życia niewinnej ofiary wojny – dodaje ks. Zbigniew Szostak, kustosz Sanktuarium bł. Karoliny w Zabawie, współorganizator wydarzenia.

Radości z tego, że udało się pokazać i przygotować takie dzieło nie ukrywa ks. Zbigniew Szostak, kustosz Sanktuarium bł. Karoliny w Zabawie, współorganizator wydarzenia. – To było moim wielkim marzeniem żeby powstało coś co nawet nie jest spektaklem, tylko nazwę to misterium. Jestem pod wrażeniem tego, co się udało zrobić. Myślę, że wszyscy, którzy cokolwiek mają wspólnego z Karoliną powinni to zobaczyć i przeżyć – mówi ks. Zbigniew Szostak.

Ponad dwugodzinne przedstawienie będzie jeszcze prezentowane 16 grudnia w kościele bł. Karoliny w Tychach.

Spektakl wykonują studenci muzycznych uczelni krakowskich, występują również uczniowie szkoły muzycznej w Mielcu oraz orkiestra kameralna i goście.


Źródło : http://rdn.pl/