AUKSO 2.4 – grudzień w Mediatece.

 


LUTOSŁAWSKI / LUTOSŁAWSKI PIANO DUO / BRITTEN / WE DRAW A

czyli grudzień w Mediatece

aukso-plakat-xii-minGrudniowe koncerty pod patronatem Orkiestry Kameralnej Miasta Tychy AUKSO dostarczą nam wyjątkowych wrażeń muzycznych. Na scenie tyskiej Mediateki wystąpią bowiem artyści oryginalni i niepokorni, próbujący odsłaniać przed słuchaczami nowe obszary muzyki współczesnej i popularnej.

3 grudnia o godz. 19:00 podczas kolejnego spotkania z cyklu AUKSO MODERN śląska orkiestra zmierzy się z kompozycjami Witolda Lutosławskiego. Zespół Marka Mosia prezentował je już podczas festiwali: Letniej Filharmonii AUKSO na Mazurach oraz Sacrum Profanum w Krakowie. AUKSO podchodzi do twórczości mistrza z szacunkiem, ale bez lęku – wydobywa z niej nieznane wcześniej wątki, otwierając ją jednocześnie na współczesność.

10 grudnia o godz. 19:00 seria NEXT WAVE będzie gościć czwórkę pianistów. Lutosławski Piano Duo to Emilia Sitarz i Bartłomiej Wąsik z cenionej formacji Kwadrofonik. Obok nich pojawi wystąpią Joanna Duda i Misha Kozłowski. Kwartet wykona mało znane kompozycje pionierów minimal music z USA i Polski – Juliusa Eastmana i Tadeusza Sikorskiego. Pod ich palcami utwory tych otaczanych dziś kultem kompozytorów-outsiderów przekonają nas, że amerykańska i polska tradycja klasycznego minimalizmu mają ze sobą wiele wspólnego.

17 grudnia o godz. 11:00 Marek Moś zaprasza na spotkanie Britten4Kids wieńczące serię AUKSO4KIDS w 2016 roku. Poznamy muzykę najwybitniejszego kompozytora brytyjskiego XX wieku – Benjamina Brittena. To w większości dzieła operowe – maluchy będą więc miały wyjątkową okazję poznać kanon wokalistyki z kręgu muzyki współczesnej i jednocześnie przygotować się do koncertu-portretu tego artysty zaplanowanego na luty 2017.

Tego samego dnia, 17 grudnia o godz. 19:00 dotrze do Tychów duet We Draw A, aby zakończyć tegoroczną odsłonę cyklu POLISH SOUNDS. Projekt tworzą Radek Krzyżanowski z tria Kamp! oraz Piotr Lewandowski z nieistniejącej już grupy Indigo Tree. Połączenie doświadczeń w graniu nowoczesnego electro-popu z wokalnymi wpływami alternatywnego folku zaowocowały w tym przypadku stworzeniem efektownych piosenek, które zaskakują monumentalnym brzmieniem i hipnotyczną rytmiką. Niby to techno, trance i EDM – ale w piosenkowej formule.

***
Bilety na koncerty w ramach cykli AUKSO MODERN, NEXT WAVE i POLISH SOUNDS w promocyjnej cenie 20 zł normalny i 10 zł ulgowy są dostępne w punktach sprzedaży Ticketpro na terenie całego kraju (w Tychach w sklepach Empik i Saturn), w sklepie internetowym www.ticketpro.ploraz w Mediatece na godzinę przed koncertem (w przypadku dostępności miejsc).
Bilety na warsztaty AUKSO4KIDS w promocyjnej cenie 10 zł / dziecko dostępne wyłącznie w przedsprzedaży w punktach Ticketpro na terenie całego kraju (w Tychach w sklepach Empik i Saturn) oraz w sklepie internetowym www.ticketpro.pl. Liczba miejsc ograniczona. Rodzice: wstęp wolny.
aukso-plakat-xii-jpg