Tychy: Rafał „Tito” Kryla twarzą kampanii przeciw przemocy [wideo]

 


tito-przemoc„Krzyki, groźby, bicie, kopanie, drwiny… Widzisz? Słyszysz? Zadzwoń na 112”. Przemoc w rodzinie to bardzo poważny i ciągle aktualny problem. W Tychach rozpoczęła się kampania „Twoje milczenie oznacza zgodę”, która ma zachęcić osoby, będące świadkami przemocy, do podjęcia konkretnych działań.

Ambasadorem kampanii został Rafał „Tito” Kryla – tancerz, finalista pierwszej edycji programu You Can Dance,  który razem z rodziną doświadczał w dzieciństwie przemocy ze strony ojca. W kampanię włączyły się szkoły i placówki oświatowe, organizacje pozarządowe i instytucje miejskie.

Rafał wziął udział w zdjęciach do filmu promującego kampanię. Zdecydował się też opowiedzieć o bolesnych doświadczeniach z przeszłości. Osoby, które dotyka przemoc, wstydzą się, są takie zrezygnowane i nie wiedzą, gdzie mogłyby dostać pomoc.

– Chciałbym powiedzieć wszystkim, którzy gdzieś to widzą, co się dzieje, żeby zareagowali, jeżeli jest taka sytuacja. Bo te osoby, które mają w domu taki problem, one nie przyjdą się poskarżyć, bo to są osoby zazwyczaj mocno zamknięte w sobie, które przeżywają to, że rodzic przychodzi i na każdym kroku je dołuje. Ja bym prosił tylko, o to żeby ludzie, którzy widzą to, czują że coś jest nie tak, zadzwonili po odpowiednie służby – mówi Rafał.

A jak mówi Tito w kampanii – „Twoje milczenie oznacza zgodę”.


Źródło : http://slask.eska.pl/