Policyjne zabezpieczenie meczu w Tychach.

 


policja-stadionW środę ponad 330 policjantów z Komendy Miejskiej Policji w Tychach, Zespołu Policji Konnej z Chorzowa, z katowickiego i bielskiego oddziału prewencji zabezpieczało mecz piłki nożnej pomiędzy drużynami: GKS Tychy i Zagłębie Sosnowiec. Mundurowi strzegli bezpieczeństwa mieszkańców Tychów i kibiców – nie tylko wokół stadionu i na trasach dojazdowych, ale w całym mieście. Policjanci zatrzymali 3 osoby, które popełniły wykroczenie w związku z imprezą masową.

W środę na Stadionie Miejskim w Tychach przy ul. Edukacji 7, rozegrany został mecz piłki nożnej I ligi pomiędzy drużynami GKS Tychy i Zagłębie Sosnowiec. Na trybunach zasiadło niespełna 5 tysięcy osób. Nad bezpieczeństwem mieszkańców Tychów i kibiców czuwało ponad 330 policjantów z tyskiej komendy oraz katowickiego i bielskiego oddziału prewencji oraz Zespołu Policji Konnej z Chorzowa. Mundurowi z prewencji, ruchu drogowego oraz kryminalni byli obecni w całym mieście. Zabezpieczali trasy dojazdowe i okolice obiektu. Policjanci dbali, by każdy z uczestników meczu bez przeszkód dotarł na stadion, a potem równie bezpiecznie powrócił do domu. W związku z meczem policjanci zatrzymali trzech pijanych mężczyzn, którzy popełnili wykroczenie, polegające na nie wykonywaniu poleceń ochrony stadionu. Wobec zatrzymanych prowadzone jest postępowanie w trybie przyśpieszonym. Mężczyźni zostaną doprowadzeni do sądu, który zdecyduje o ich dalszym losie.

Przypominamy, że osoby które podczas imprezy sportowej używają elementów odzieży lub przedmiotów dzięki którym ich identyfikacja jest utrudniona lub niemożliwa podlega karze ograniczenia wolności albo grzywny nie niższej niż 2 tys. zł. Przestępstwem jest również wnoszenie lub posiadanie na imprezie masowej broni, wyrobów pirotechnicznych, materiałów pożarowo niebezpiecznych, materiałów wybuchowych lub innych niebezpiecznych przedmiotów. Osoba, która łamie ten zakaz popełnia przestępstwo, za które grozi kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności oraz zakazy wstępu na imprezę masową.


Źródło : http://www.tychy.slaska.policja.gov.pl/