Wejście na stadion i stan murawy do poprawy na EURO U21.

 


Niemal 12 tysięcy widzów zobaczyło w miniony wtorek z trybun Stadionu Miejskiego w Tychach zwycięstwo reprezentacji Polski do lat 21 nad rówieśnikami z Niemiec (1:0). Mecz ten był jednocześnie organizacyjnym testem przed finałami UEFA EURO U21 2017.

Organizatorzy mistrzostw uwagę zwrócili przede wszystkim na złą organizację procesu wejścia kibiców na trybuny. Mimo sprawnie prowadzonej kontroli bezpieczeństwa duże kolejki tworzyły się przy tzw. kołowrotach, gdzie kibice skanowali swoje bilety. – Na Stadionie Miejskim w Tychach tych kołowrotów jest po prostu za mało, by były one w stanie „obsłużyć” frekwencję sięgającą kilkunastu tysięcy widzów. Ten problem sygnalizowaliśmy już wiosną, a kiedy tylko Tychy otrzymały prawo organizacji meczu kadry U21 z Niemcami, zaproponowaliśmy otwarcie pozostałych bram prowadzących na trybuny i ustawienie przy nich pracowników obsługi z ręcznymi skanerami wejściówek. Niestety, jak nas poinformował w październiku operator stadionu, takie rozwiązanie zostało odrzucone – opisał Adamus.

Powodem odmownej decyzji były zapisy w instrukcji bezpieczeństwa pożarowego, która wspomniane bramy określa wyłącznie jako „wyjścia”, a nie „wejścia” na trybuny. – Będziemy bardzo mocno apelować do przedstawicieli Tyskiego Sportu, by jednak dokonali przed przyszłorocznym turniejem niezbędnych korekt w stadionowej dokumentacji. Rozwiązania, jakie zostały zastosowane we wtorek, są niestety, z naszej perspektywy, niemożliwe do zaakceptowania – zaznaczył rzecznik turnieju.

Wiele negatywnych komentarzy wzbudził również stan murawy na tyskim stadionie. Z tej kwestii przedstawiciele Lokalnego Komitetu Organizacyjnego UEFA EURO U21 również zdawali sobie sprawę dużo wcześniej. – Wspólnie z operatorem stadionu pracujemy nad rozwiązaniem tego problemu – przyznał Adamus. – W ciągu najbliższych trzech tygodni otrzymamy od spółki Tyski Sport szczegółowy harmonogram prac pielęgnacyjnych, które mają sprawić, że na wiosnę boisko będzie w zdecydowanie lepszym stanie niż teraz. Liczymy, że tak się faktycznie stanie i wymiana murawy nie będzie przed mistrzostwami konieczna.

Przypomnijmy, że w Tychach zostaną rozegrane 4 mecze turnieju: 3 spotkania fazy grupowej oraz półfinał. Konfrontacje UEFA EURO U21 Polska 2017 odbędą się ponadto w Bydgoszczy, Gdyni, Kielcach, Krakowie oraz Lublinie.


Źródło : http://sportowefakty.wp.pl/