Podejrzany pakunek pod samochodem.

 


Policjanci otrzymali informację o podejrzanym pakunku znajdującym się pod samochodem, który zaparkowany był na stacji paliw. Na miejscu pracowali mundurowi z Tychów oraz Katowic, funkcjonariusze Straży Pożarnej, Straży Miejskiej oraz pogotowie gazowe i energetyczne. Po wykonaniu wszystkich czynności przez funkcjonariuszy okazało się, ze podejrzanym przedmiotem był nadajnik GPS. Policjanci zabezpieczyli urządzenie teraz będą ustalać w jaki sposób znalazło się pod samochodem kobiety.

Wczoraj około godziny 19.00 do tyskiej komendy przyszła kobieta, która powiadomiła policjantów, że pod jej samochodem jest przyczepiony pakunek nieznanego pochodzenia. Kobieta twierdziła, że wcześniej była u mechanika, który zauważył przedmiot przyklejony taśmą pod zderzakiem. Okazało się, że kobieta zaparkowała swój pojazd na terenie stacji benzynowej, której pracowników oraz obsługę, ze względów bezpieczeństwa ewakuowano. Policjanci zabezpieczyli pobliski teren oraz zamknęli ulicę Budowlanych oraz al. Bielską biegnące wzdłuż stacji. Na miejsce zostały wezwane służby gazowe, elektryczne, straż pożarna oraz policyjny pirotechnik. Po wykonaniu wszystkich czynności przez funkcjonariuszy okazało się, ze podejrzanym przedmiotem był nadajnik GPS. Policjanci zabezpieczyli urządzenie teraz będą ustalać w jaki sposób znalazło się pod samochodem kobiety. Akcja zakończyła się około 2 w nocy.

W związku z tą historią chcielibyśmy zwrócić szczególną uwagę na zachowanie się w sytuacjach, w których mamy do czynienia z przedmiotami nieznanego pochodzenia. Fakt, że kobieta zgłosiła swoje zaniepokojenie jest jak najbardziej słuszny, gdyż to policjanci są profesjonalnie wyszkoleni z zakresu materiałów niebezpiecznych i są w stanie ocenić zagrożenie. Najlepiej jednak od razu wzywać na miejsce policjantów i nie ryzykować wsiadaniem do tego pojazdu, a tym bardziej nie parkować na terenie stacji benzynowej. Na szczęście okazało się, że tym przedmiotem było urządzenie GPS natomiast pamiętajmy, że bagatelizowanie sytuacji w których mamy do czynienia z podejrzanymi pakunkami może nas kosztować utratę zdrowia a nawet życia. Dlatego takie ważne jest stosowanie w takich sytuacjach wszelkich środków ostrożności.


Źródło : http://www.tychy.slaska.policja.gov.pl/