Arkadiusz Milik już na boisku. Może zagrać w połowie stycznia.

 


milik-trenujeZgodnie z zapowiedziami lekarzy SSC Napoli Arkadiusz Milik trenuje już na boiskach w Castel Volturno – centrum treningowym Azzurrich. Zdaniem sztabu szkoleniowego rehabilitacja polskiego napastnika przechodzi bez większych kłopotów.

Arkadiusz Milik kontuzji zerwania więzadła krzyżowego doznał w meczu reprezentacji Polski przeciwko Danii. Operację przeszedł w rzymskiej klinice 10 października i od razu rozpoczął rehabilitację i walkę o jak najszybszy powrót na boisko. Kibice Napoli z uwagą obserwują wszystkie wiadomości dotyczące piłkarza. Od momentu, kiedy zabrakło byłego zawodnika Ajaksu, Azzurri przechodzą największy kryzys za czasów trenera Maurizio Sarri.

Dziś na oficjalnym profilu Napoli w mediach społecznościowych pojawiło się zdjęcie z treningu biegowego, jaki dziś odbywał na boiskach treningowych w Castel Volturno.

„Czas powrotu? Chcę być optymistą i chciałbym by był krótszy niż to, co przedstawiamy. Powiedzmy trzy miesiące, może trzy i pół. W styczniu powinniśmy go zobaczyć w Castel Volturno (baza treningowa Napoli), a potem ocenimy. Oczywiście nie chcemy nic robić na siłę” – mówił tuż po operacji Alfonso De Nicola, szef sztabu medycznego SSC Napoli.

Jednak rehabilitacja przechodzi po myśli profesora Marianiego, który przeprowadzał operację. Lekarz wciąż z dużą dozą rezerwy wypowiada się na temat daty powrotu Milika na boisko, ale wszyscy w stolicy Kampanii są dobrej myśli. Zdaniem dziennikarzy „Tuttosport” bardzo prawdopodobną datą powrotu jest 15 stycznia, kiedy to Napoli podejmie na własnym stadionie Pescarę w ramach 20. kolejki Serie A.

milik-trenuje


Źródło : http://eurosport.onet.pl/