Srebro i podwójny brąz dla piwa Książęce w konkursie GOOD BEER 2016.

 


kufel_pierwsze_zbiory-tyskie-ksiazeceKsiążęce zdobyło aż 3 medale w najważniejszym polskim konkursie piwnym – GOOD BEER 2016. Uwarzone z dodatkiem świeżego chmielu Książęce Pierwsze Zbiory otrzymało srebrny medal w kategorii jasny lager, zaś brązowym medalem uhonorowano Książęce Ciemne Łagodne (ciemny lager) i tegoroczną nowość – Książęce Golden Ale (jasne ALE). Wyniki zostały ogłoszone podczas Polskiego Kongresu Browarniczego, który odbył się 17-18 października br.

GOOD BEER 2016 to najbardziej profesjonalny konkurs piwny w Polsce, między innymi dlatego, że piwa oceniają w nim tylko certyfikowani, bezstronni sędziowie, którzy od lat są degustatorami. To konkurs, w którym wszystkie browary – małe i duże, kraftowe i przemysłowe – mogą się ze sobą zmierzyć, obalając mity, że dobre piwo powstaje tylko w browarach rzemieślniczych. Świadczą o tym aż trzy medale zdobyte w tym roku przez piwa z Tyskich Browarów Książęcych – mówi Leszek Popiołek, piwowar z Tyskich Browarów Książęcych.

good-beerW konkursie GOOD BEER 2016 łącznie nagrodzono 33 piwa w 14 kategoriach. Szesnastu profesjonalnych sędziów oceniało główne parametry piwa: wygląd, smak, aromat, goryczkę oraz wrażenia ogólne. Przeprowadzony w tym roku konkurs różnił się od poprzednich edycji nie tylko nazwą (wcześniej brzmiała ona: Golden Beer Poland), ale i formułą. Tegoroczna, dzięki inicjatywie wieloletniego dyrektora konkursu – Rafała Kowalczyka – była inspirowana podobnymi, prestiżowymi konkursami piwnymi odbywającymi się w Azji oraz USA.

Nagrody zostały wręczone 18 października w Warszawie, podczas gali Polskiego Kongresu Browarniczego. Nagrodzone Książęce Ciemne Łagodne należy do kolekcji piw, która od kilku lat cieszy się nieustającą popularnością wśród piwoszy. Książęce Golden Ale to wariant z 2016 roku, uwarzony metodą górnej fermentacji z wykorzystaniem słodu typu Pale Ale, chmielu goryczkowego oraz pięciu odmian chmielu aromatycznego, pochodzącego z Wielkiej Brytanii i Stanów Zjednoczonych. Jest to pierwsze piwo typu Ale w kolekcji Książęcego. Natomiast Pierwsze Zbiory to sezonowy wariant piwa Książęce, uwarzony z dodatkiem świeżego chmielu zebranego na polskich plantacjach w bieżącym roku. Można go skosztować w wybranych lokalach gastronomicznych, gdzie pojawił się – już trzeci rok z rzędu – na przełomie października i listopada.


Źródło : http://www.kp.pl/