Nie bądźmy obojętni.

 


pomoc-bezdomnymNie przechodź obojętnie obok osób potrzebujących pomocy. Zwracaj uwagę na błąkające się po mieście osoby samotne lub na tych przesiadujących na ławkach w zimne dni. Czasami jeden telefon może uratować życie.

Każdego roku w sezonie jesienno-zimowym odnotowuje się sporo przypadków zgonów osób, szczególnie bezdomnych i samotnych, których przyczyną jest ujemna temperatura powietrza, a w konsekwencji nadmierne wychłodzenie organizmu. Aby uniknąć tego typu zdarzeń tyscy policjanci będą kontrolować dworce, opuszczone budynki czy ogródki działkowe szukając osób wymagających pomocy.

Pamiętajmy, że osoby znajdujące się pod wpływem alkoholu są najbardziej narażone na zamarznięcie. Zasypiają na ławkach, przystankach, w nieogrzewanych pomieszczeniach i niestety bardzo często ludzie przechodzą obok nich bez reakcji.

Każdy z mieszkańców naszego miasta powinien być uświadomiony, że w sytuacji, kiedy widzi osobę bezdomną lub leżącą na chodniku z różnych przyczyn, należy zadzwonić pod bezpłatne numery alarmowe:

997 – POLICJA

999 – POGOTOWIE RATUNKOWE

986 – STRAŻ MIEJSKA

112 – SŁUŻBY RATOWNICZE

pomoc-bezdomnym


Źródło : http://www.tychy.slaska.policja.gov.pl/