Paganda zagra dla Hani Szymborskiej w Underground Pub.

 


paganda-logoMarcin Gołka (27 l.), lider zespołu Paganda z Tychów zagra 4 listopada charytatywny koncert dla 3-letniej Hani Szymborskiej. Dziewczynka zmaga się z białaczkę. Niedawno przeszła zabieg przeszczepu szpiku.

Są na tym świecie jeszcze ludzie, którzy robią coś bezinteresownie dla innych.

Gołka, z zawodu optyk, jest  młodym mężem i ojcem 1,5-rocznego syna. W wolnych chwilach gra na gitarze. Ma swój zespół bluesowo-rockowy i lubi pomagać innym.

„- Wszyscy muzycy pracują, mamy się z czego utrzymać, dlatego często gramy za darmo, zbierając pieniążki dla potrzebujących – mówi Marcin Gołka.”

4 listopada Marcin zagra w tyskim pubie Underground dla 3-letniej Hani Szymborskiej. Rodzice dziewczynki są podwójnie szczęśliwi. Właśnie w lipcu znalazł się dla niej dawca w Niemczech. Dziewczynka jest już po przeszczepie szpiku.

„ – Bardzo się cieszymy, że Marcin się do nas zgłosił i że Hania dostała taki wielki dar. To niesamowite, że tyle dobrego nas spotyka – powiedziała Karolina Szymborska, mama Hani.”

„A było bardzo ciężko. Po chemii  Hania miała stan zapalny w buzi, popalone śluzówki do tego stopnia, że przez 5 tygodni nie przełykała nawet śliny. ”

– Bardzo schudła,nie chciała jeść, przestała chodzić. Teraz już powoli się zbiera w sobie – mówi mama Hani. – ogromnie się cieszymy, że tyle ludzi chce nam pomagać, bo wydatków mamy wiele. Cotygodniowe wyjazdy do Poznania na kontrole, leki, odżywki, środki do dezynfekcji i rehabilitacja sporo kosztuje.

Marcin Gołka, człowiek o wielkim sercu pomoże małej tyszance. Zresztą już raz był naszym bohaterem. 2 lata temu, gdy się żenił zamiast kwiatów prosił gości o karmę dla zwierząt w schronisku. Pomógł już wielu dzieciakom z domu dziecka, czy choremu na stwardnienie rozsiane chłopakowi. Teraz zagra  dla Hani.

„- Przyjdźcie wszyscy na koncert, wstęp jest za darmo. Klub pomieści ponad tysiąc osób! Posłuchacie dobrej muzyki. Dzielcie się sercem i wrzucajcie do puszki dla Hani każdą złotówkę – mówi Marcin.”

Koncert 4 listopada o g. 19.00 w Tychach przy pl. Korfantego 1. Pub Underground. Pieniążki będą zbierane do puszek przez wolontariuszy Fundacji Iskierka.

paganda-koncert


Źródło : http://www.fakt.pl/