Spotkania z muzyką i spektakle taneczne w Wodnym Parku Tychy.

 


Park wodny foto 114Spotkania z muzyką jazzową i rockową, spektakle taneczne – to tylko kilka przykładów atrakcji jakie będzie można zorganizować dla gości odwiedzających Wodny Park Tychy. Właśnie ukończono prace budowlane w części obiektu w której znajduje się scena widowiskowa.

Scena widowiskowa o powierzchni ok. 150 m2 to wielofunkcyjna przestrzeń, która znajdzie się w centralnej części strefy rekreacyjnej Wodnego Parku Tychy. Dzięki umieszczeniu jej na podwyższeniu 1,8 m w stosunku do plaży basenowej, pokazy będzie można obserwować z każdego miejsca przestrzeni rekreacyjnej. W jednym z narożników sceny przewidziano miejsce dla DJ którego zadaniem będzie zapewnienie rozrywki znajdującym się tam gościom m in podczas organizowanych imprez. W czasie kiedy na scenie nie będą odbywały się pokazy, może być ona wykorzystana jako dodatkowe miejsce z leżakami wypoczynkowymi. Ta wyjątkowa części obiektu jest już praktycznie gotowa do użytku, pozostały tylko prace wykończeniowe, w tym wyłożenie posadzki.

– Postawienie sceny widowiskowej w centralnej części naszego obiektu daje nam szerokie spektrum możliwości – mówi Zbigniew Gieleciak, Prezes Regionalnego Centrum Gospodarki Wodno-Ściekowej S.A., inwestor Wodnego Parku Tychy – Chcemy aby Wodny Park Tychy kojarzył się nie tylko z przeciętnym obiektem wodnym ale przede wszystkim z doznaniami kulturalno-rozrywkowymi oraz walorami edukacyjnymi. To właśnie dzięki nim odwiedziny w tyskim Parku będą wyjątkowe i niepowtarzalne – dodaje.

Park Wodny TychyŚląsk jest rejonem bardzo bogatym historycznie, ale również kulturowo. Co roku odbywają się tutaj różnorodne inicjatywy muzyczno-filmowe oraz wielkie festiwale na które przyjeżdżają goście z Polski jak i zagranicy. Do najpopularniejszych wydarzeń należy m.in. Off Festival czy też Rawa Blues. W śląskich miastach odbywają się również koncerty w ramach festiwalu „Męskie Granie”, a imprezy muzyczne to tylko część z kulturalnych śląskich wydarzeń. Regiofun, czy Festiwal Filmów Kultowych to dwa z popularniejszych seansów filmowych, które odbywają się na Śląsku.

Wpływ kulturowy Śląska będzie również widoczny w Wodnym Parku Tychy, który będzie miejscem wspierającym organizację ważnych wydarzeń kulturowych.  Nowoczesny obiekt wraz z nietypową sceną widowiskową będzie stanowił miejsce rozrywki, również wieczornej. W planach jest organizacja pokazów filmowych, spektakli tanecznych, prezentacji scenicznych, czy też  występów gwiazd znanych z programów rozrywkowych. Właściciel od lat kibicuje i wspiera rozwój uzdolnionych dzieci i młodzieży z tyskich szkół dlatego w planach nie mogło zabraknąć miejsca właśnie dla nich. Zamierzeniem  Właściciela jest również organizacja cyklicznych imprez zainaugurowanych tylko w Parku Wodnym z nadzieją, że staną się one jednymi z ważniejszych punktów na mapie kulturalno-rozrywkowych wydarzeń w całym kraju.

Aspiracje Właściciela obiektu są wygórowane nie tylko wobec możliwości kompleksowego wykorzystania sceny widowiskowej lecz również wobec efektów funkcjonowania całego obiektu. Już na samym początku założono, że Wodny Park Tychy będzie nie tylko miejscem gdzie można skorzystać z wodnych atrakcji ale przede wszystkim miejscem relaksu, wypoczynku, odnowy, wytężonej pracy nad ciałem jak również rozwoju intelektualnego i mentalnego odwiedzających gości.

Obecnie Wodny Park Tychy codziennie buduje ok. 120 pracowników. Na ukończeniu jest montaż okien oraz drzwi. Niebawem zostanie osiągnięty stan surowy zamknięty. W najbliższym czasie prace będą prowadzone głównie wewnątrz obiektu.


Źródło : http://www.parkwodnytychy.pl/