GKS Tychy wyróżniony na konferencji „Bezpieczny stadion”.

 


Blisko 400 przedstawicieli świata sportu, klubów piłkarskich i instytucji odpowiedzialnych za bezpieczeństwo imprez sportowych wzięło udział w szesnastej Konferencji Polskiego Związku Piłki Nożnej „Bezpieczny stadion”, która odbyła się 25 października 2016 roku w Targach Kielce.

Trzy wyróżnienia za sezon 2015/2016 trafiły bezpośrednio do tyskiego klubu – za najwyższą średnią frekwencję w II lidze, prowadzenie wzorowej polityki informacyjnej oraz funkcjonowanie stadionowego systemu stewardingu podczas meczów piłkarskich. 

Indywidualną nagrodę za wzorowe podejście do wykonywanych obowiązków otrzymał natomiast spiker domowych spotkań GKS rozgrywanych na Stadionie Miejskim Michał Rus, który swoją funkcję pełni nieprzerwanie od 2006 roku.

 Medale i puchary zdobywają nie tylko zawodnicy. PZPN bardzo wysoko ocenił organizację meczów na Stadionie Miejskim. Jestem przekonany, że możemy być wzorem dla wielu klubów, co najlepiej potwierdzają zdobyte nagrody. To bez wątpienia duże wyróżnienie, ale także motywacja do dalszej pracy – mówi Grzegorz Bednarski, Prezes Zarządu Tyski Sport S.A.

Na Konferencji odbył się także panel polityczno-strategiczny dotyczący organizacji i bezpieczeństwa meczów piłkarskich. Moderatorem dyskusji był Roman Kołtoń, natomiast jednym z panelistów Prezydent Miasta Tychy, Andrzej Dziuba.


Źródło : http://gkstychy.info/pilka/