Jedź bezpiecznie -„Zrób darmowy przegląd zimowy”.

 


TTS GroupW trosce o bezpieczeństwo podróżujących tyska policja wraz ze stacją diagnostyczną z Tychów ( TTS Group Okręgowa Stacja Kontroli Pojazdów Tychy ul. Mysłowicka 1 ) zaprasza na sprawdzenie stanu technicznego swojego pojazdu przed zimą. Zrób bezpłatny przegląd – bądź bezpieczny na drodze. Do tej pory w akcję włączyło się ponad dwadzieścia stacji kontroli pojazdów z całego Śląska.

W trosce o bezpieczeństwo kierowców i pasażerów śląska drogówka rozpoczyna działania prowadzone wspólnie ze stacjami diagnostycznymi. Od 26 października do 4 listopada na ponad dwudziestu stacjach kontroli pojazdów mieszczących się na obszarze 16 powiatów województwa śląskiego, każdy, kto wyrazi chęć będzie mógł bezpłatnie sprawdzić stan techniczny pojazdu przed zimą.

Zapraszamy przedstawicieli mediów na inaugurację działań. Odbędzie się ona w dzień rozpoczęcia ogólnopolskiej akcji „Znicz”, 28 października o godz. 13.00 na ul. Mysłowickiej 1 w Tychach, gdzie mieści się Okręgowa Stacja Kontroli Pojazdów.

Zainteresowane stacje diagnostyczne z Tychów nadal mogą zgłaszać chęć wzięcia udziału w akcji, kontaktując się z policjantami z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Tychach celem aktualizacji listy.
Kontroli podlegać będą:

  • układ kierowniczy odpowiedzialny za utrzymywanie stałego kierunku jazdy lub jego zmianę
  • układ hamulcowy, którego zadaniem jest, by zgodnie z wolą kierującego doprowadzić do zmniejszenia prędkości lub zatrzymania pojazdu
  • oświetlenie pojazdu
  • ogumienie samochodu

TTS Group Okręgowa Stacja Kontroli Pojazdów Tychy ul. Mysłowicka 1

(26.10 – 04.11 br. w godz. 7 – 20, w sobotę do 13)


Źródło : http://www.tychy.slaska.policja.gov.pl/