IV liga : GKS II Tychy – MKS Myszków 2:1

GKS II Tychy 2016Drugie zwycięstwo z rzędu zanotowały rezerwy GKS Tychy w rozgrywkach IV ligi. Podopieczni Tomasza Wolaka w meczu 12. kolejki pokonali na własnym terenie zespół MKS Myszków 2:1 (0:1).

Już w 5. minucie gry niefortunnie we własnym polu karnym interweniował Mateusz Pańkowski, który próbując wybić piłkę pokonał Marka Igaza. Tyszanie po przerwie zdołali jednak przechylić szalę zwycięstwa na swoją stronę.

Najpierw do futbolówki dośrodkowanej z rzutu rożnego przez Wojciecha Szumilasa dopadł Stepan Hirskyi i efektownym strzałem z woleja pokonał bezradnego bramkarza gości. Ukraiński pomocnik miał duży udział również przy drugim golu, kiedy to jego wrzutka z rzutu wolnego trafiła na głowę Dawida Błanika, a ten ulokował piłkę w siatce.

Kolejne ligowe spotkanie GKS II rozegra w najbliższą sobotę (22.10). Na wyjeździe zmierzy się z drugą drużyną ekstraklasowego Piasta Gliwice.

GKS II Tychy – MKS Myszków 2:1 (0:1)