Trenerzy o meczu Znicz Pruszków – GKS Tychy.

Tyszanie w Pruszkowie ulegli miejscowej drużynie Znicza 0:2. Poniżej prezentujemy wypowiedzi trenerów obu zespołów – Kamila Kieresia i Dariusza Kubickiego – po tym spotkaniu.

kiereś kamilKamil Kiereś (GKS Tychy): Należy pogratulować gospodarzom zdobycia cennych trzech punktów. Zdawaliśmy sobie sprawę, że to spotkanie nie będzie łatwe. Początek w naszym wykonaniu był spokojny, chcieliśmy wybadać jaki plan na ten mecz ma zespół Znicza. Między 20. a 30. minutą miały miejsce takie wydarzenia, jak niewykorzystany rzut karny, czy sytuacja sam na sam Jakuba Świerczoka, po czym w końcówce pierwszej połowy nasza gra się posypała. Graliśmy nonszalancko, zbyt radośnie, łatwo nadziewaliśmy się na kontrataki. Tragiczny początek drugiej połowy – szybko straciliśmy dwie bramki, owszem mieliśmy później sytuacje, ale nie doszukiwałbym się w tym pozytywów. Gospodarze prowadzili, umiejętnie ustawili się przed własnym polem karnym i rozbijali nasze ataki. Zarówno mnie jako trenerowi, jak i zawodnikom należy się krytyka za to spotkanie. Wynik pokazuje nam, że ten sezon będzie dla nas trudny – mamy pojedyncze, spektakularne zwycięstwa, ale brakuje stabilizacji formy, ciągu dobrych spotkań.

Dariusz Kubicki (Znicz Pruszków):
 Bardzo przyjemnie jest zacząć przygodę w nowym klubie od zwycięstwa, bo wiadomo, że pracę trenera zawsze weryfikują wyniki. Z pewnością było sporo wydarzeń sprzyjających mojemu zespołowi, ale myślę, że od pierwszej minuty zapracowaliśmy na to, by szczęście było po naszej stronie. Cieszę się tym bardziej, że miałem chyba najkrótszy mikrocykl treningowy, bo podczas trzech dni niewiele da się zrobić. Przekazałem zawodnikom entuzjazm i wiarę w to, że stać nas na każdy wynik, a w drużynach przeciwnych występują piłkarze o podobnych umiejętnościach. To się udało i dziękuję drużynie, że sprawiła mi tak wspaniały debiut. To jednak mały kroczek i zaraz po meczu oprócz gratulacji, powiedziałem zawodnikom, że w każdym meczu oczekuję przynajmniej tak entuzjastycznej postawy.