Prokuratura oskarża trzech fałszywych funkcjonariuszy. Działali również w Tychach.

 


Akta dochodzenia śledztwaBiałostocka prokuratura skierowała do Sądu Okręgowego akt oskarżenia przeciwko trzem mężczyznom podejrzanym między innymi o podawanie się za funkcjonariuszy policji, CBA oraz prokuratury i wyłudzanie od starszych osób pieniędzy. Mężczyźni w sumie mieli dokonać w ubiegłym roku kilkunastu tego rodzaju przestępstw i od kilku osób wyłudzić około 200 tysięcy złotych.

35-letni Rafał T., 47-letni Adam K. i 62 letni Lech M. – mieszkańcy Łodzi – zdaniem prokuratury działali w Białymstoku, Koninie, Łodzi, Kielcach, Bielsko Białej, Słupsku i Tychach. W Białymstoku usiłowali oszukać 12 osób na kwotę 623 tysięcy złotych i 30 tysięcy euro. Udało im się jednak nabrać tylko jedną. Pokrzywdzony miał im wypłacić 40 tysięcy złotych.

Metoda zawsze była podobna. Najpierw do pokrzywdzonych dzwoniła nieustalona do tej pory przez prokuraturę osoba, podawała się za członka rodziny i prosiła o udzielenie pożyczki. Następnie miał dzwonić któryś z oskarżonych, podawać się za funkcjonariusza i prosić o przekazanie w konkretnym miejscu pieniędzy organom  ścigania.

W Koninie, Łodzi, Kielcach, Bielsko Białej, Słupsku i Tychach dwóm z trzech oskarżonych udało się skutecznie oszukać już sześć osób i wyłudzić od nich tą samą metodą ponad 145 tysięcy złotych i 260 euro.

Ponadto prokuratura zarzuca Rafałowi T. posiadanie około 12 gram marihuany. W związku z podejrzeniem, że oskarżeni działali w zorganizowanej grupie przestępczej, grozi im kara do 12 lat pozbawienia wolności.


Źródło : http://wiadomosci.onet.pl/