Zawodniczki Polonii Tychy zagrają z faworytem do awansu – ROW Rybnik.

Polonia TychyJuż w najbliższą niedzielę zawodniczki Polonii przy Andersa podejmą faworyta awansu ROW Rybnik. Czeka nas wspaniałe widowisko i wielki mecz!

Od początku przygotowań do trwającego sezonu wiadomo było, że ekipa z Rybnika będzie walczyła tylko i wyłącznie o awans. Wskazywały na to duże jak na warunki trzecioligowe transfery, z Agatą Sobkowicz na czele – zdobywczynią 14 bramek w zeszłym sezonie Ekstraligi dla AZS Wałbrzych. Potwierdzają to wyniki osiągane przez podopieczne Remigiusza Danela – trzy wygrane w lidze oraz pokonanie 6-0 rezerw Mitechu Żywiec w półfinale regionalnego Pucharu Polski obrazują siłę nowego zespołu na mapie polskiego futbolu kobiet.

Nasze zawodniczki nie mają jednak czego się obawiać. W czerwcu były o krok od zrobienia sensacji w spotkaniu barażowym z GKS Katowice i zremisowania meczu z obecnym drugoligowcem. Zima przyniosła nam wygraną polonistek z LKS Goczałkowice-Zdrój 2-1 w meczu sparingowym. Tyszanki nie boją się trudnych pojedynków i tak będzie tym razem: – Nie ma zespołu nie do przejścia. ROW ma doświadczone zawodniczki, aczkolwiek przez wiele lat przechodziły różne systemy szkolenia. My natomiast jesteśmy razem od długiego czasu, co tworzy nam przewagę. Jeśli będziemy trzymać się sowich założeń, spotkanie może być bardzo emocjonujące – mówi Laura Płoskonka, obrończyni Polonii. 

Wszystko wskazuje na to, że już za dwa dni będziemy świadkami prawdziwego hitu III ligi! Spotkanie Polonii Tychy z ROWem Rybnik już w niedzielę o 15:00 przy ul. Andersa 22. Przed wizytą na Stadionie Miejskim Tychy zapraszamy do kibicowania żeńskiej drużynie!


Źródło : http://gkstychy.info/