1LM: GKS Tychy w nowym sezonie pod lupą PROBASKET.

GKS Tychy KoszNowy sezon I ligi już za nieco ponad tydzień, przyszedł więc czas, aby ocenić dokonania władz klubów oraz trenerów w kwestii transferów. Przed sezonem 2016/17 pokusiliśmy się o stworzenie ligowego zestawienia dzielącego stawkę na trzy części.

Wytypowaliśmy pierwszą piątkę, zespoły, które naszym zdaniem będą walczyć o miejsce w najlepszej ósemce lub o bezpieczne utrzymanie oraz ekipy, jakie według naszych domysłów raczej będą musiały powalczyć o utrzymanie w fazie play-out.

Miejsca 1-5 : Legia Warszawa, Max Elektro Sokół Łańcut, Meritumkredyt Pogoń Prudnik, GTK Gliwice, GKS Tychy.

Miejsca 6-10 : KSK Noteć Inowrocław, Spójnia Stargard, Jamalex Polonia 1912 Leszno, Zetkama Doral Nysa Kłodzko, Kotwica Kołobrzeg.

Miejsca 11-16 : Astoria Bydgoszcz, Znicz Basket Pruszków, SKK Siedlce, Biofarm Basket Poznań, AZS AGH Kraków, ACK UTH Rosa Radom.

gkstychyGKS Tychy postawił na stabilność. Aż 9 zawodników grających w zeszłym sezonie w barwach tyskiej ekipy wciąż będzie walczyć o dobry wynik dla zespołu. Celem GKS-u będzie medal I ligi i w tym celu władze klubu sięgnęły po Huberta Mazura i Dawida Słupińskiego. Ten drugi jednak wciąż zmaga się z urazem i stracił okres przygotowawczy. Karol Szpyrka, Piotr Hałas, Wojciech Barycz czy Marek Piechowicz powinni decydować o obliczu zespołu od którego tak jak w przypadku Pogoni będzie się wymagać więcej niż poprzednio. Niepokoić może forma tyszan w sparingach, co prawda to tylko gry kontrolne, ale GKS miewa przestoje w grze, które kosztują drużynę wygraną.


Źródło : http://probasket.pl/