KJS 9 Rajd Tyski za nami.

Rajd TyskiW ubiegłą niedzielę odbył się KJS 9 Rajd Tyski organizowany przez Automobilklub Ziemi Tyskiej. Na starcie KJSu stawił się komplet załóg, czyli 80.

Pierwsza załoga przejechała przez rampę startową pod Stadionem Miejskim w Tychach punktualnie o godzinie 11. Uczestników startował m.in zastępca prezydenta Tychów Pan Miłosz Stec. Nie zawiedli licznie zgromadzeni kibice.

Trasa składała się z 2 prób pokonywanych 3 krotnie. Jedna z nich to znany wszystkim doskonale Tor Fiata, ale w maksymalnie wydłużonej konfiguracji.

Druga próba sportowa, która zlokalizowana była przed Tyskimi Halami Targowymi zaskoczyła większość kierowców bardzo słabą przyczepnością. Mimo, że nie była to próba typowo pachołkowa to kilka załóg miało problem z przejechaniem jej prawidłowo. Wysokie temperatury oraz trudniejsze próby szczególnie ta na torze Fiata spowodowały, że do mety nie dotarło aż 13 samochodów.

Równolegle z rywalizacją sportową trwał zlot pojazdów zabytkowych organizowany przez sekcję Automobilklubu Ziemi Tyskiej. Uczestnicy zlotu ruszyli spod stadionu, przejechali przez miasto, a następnie udali się na tor Fiata aby w kolumnie przejechać po trasie zawodów. Widok Fiatów 126p, 125 czy 127 sprawiał wrażenie jakby historia się cofnęła. Na koniec uczestnicy zlotu otrzymali pamiątkowe medale. Dojazdówki prowadzące przez miasto oraz ulokowanie bazy zawodów na Stadionie Miejskim spowodowały, że impreza cieszyła się w mieście dużym zainteresowaniem wśród zwykłych Tyszan, a prawdziwi kibice rajdów wręcz oblegali tor Fiata, a było na co popatrzeć bo o widowisko zadbali oczywiście sami uczestnicy. Rywalizacja tym razem była bardzo zacięta. Szczegółowe wyniki zawodów można znaleźć na stronie www.azt.tychy.pl w zakładce SMT wyniki.

Najlepsze załogi w klasach prezentują się następująco:

_mg_8902_d_fot_kubakozalK1
1) Łukasz Semik/Mateusz Bartosik Fiat Seicento
2) Dawid Trzpiok/Piotr Leks
3) Krystian Pawlik/Łukasz Salwirak

K2
1) Daniel Dembinny/Damian Włodarczyk Honda CRS
2) Daniel Turoń/Krzysztof Śliż Peugeot 106
3) Dawid Tomala/Grzegorz Ira Honda CRX

K3
1) Michał Gruca/Daniel Okrutniak Renault Clio
2) Maciej Watras/Kamil Kluczewski Renault Clio
3) Łukasz Kępa/Małgorzata Duda Honda Civic

K4
1) Łukasz Kobiela/Tobiasz Spratek Mitsubishi Lancer
2) Kamil Hornik/Krzysztof Pietruszka Subaru Impreza
3) Artur Szpak/Piotr Szpak Mitsubishi Lancer

Cento
1) Marek Mendal/Robert Krzyża Fiat Seicento
2) Krzysztof Wadas/Krystian Papkoj Fiat Seicento
3) Wojciech Pawiński/Monika Biłek Fiat Cinqucento

RWD
1) Tomasz Mizera/Sławomir Wajsman BMW E36
2) Kamil Florczyk/Bartłomiej Długozima BMW M3
3) Paweł Rączka/Łukasz Kuś BMW E36

Gość
1) Jakub Koselski/Tomasz Bożek Honda Civic
2) Wojciech Faber/Marcin Bernatowski Citroen Saxo

Impreza odbywała się w ramach obchodów 45 lat GKS Tychy. Honorowy patronat objął Prezydent Tychów Pan Andrzej Dziuba. Działalność Automobilklubu wspiera wiele firm i instytucji: Miasto Tychy, MOSIR Tychy, Tyski Sport, Tyska Galeria Sportu, Time4, Super-Nowa, Rajdy24.pl, Fiat, FCA Poland, Silesia Oil producent środków smarowych i olejów AVIA, sklep internetowy www.zywica.eu, Ibudhaus, Extreme Masters, RCU, Proform, Widrymm, InfoGraf, Tech Car, PZM.


Źródło : http://rajdy24.pl/