Przypominamy jakie zmiany kadrowe przed sezonem poczynił hokejowy GKS.

1000x500 HOKEJPo przegranym ubiegłorocznym finale w tyskiej drużynie nastąpiło kilka zmian kadrowych. W składzie GKS Tychy znajduje się aktualnie dwudziestu ośmiu hokeistów.

Z zespołu odeszło pięciu zawodników – obrońcy Michael Kolarz (Comarch Cracovia), Łukasz Sokół (koniec kariery), Jaroslav Hertl oraz napastnicy Mikołaj Łopuski (Milton Keynes Lightning) i Dawid Majoch (KH GKS Katowice). W ich miejsce przyszła czwórka defensorów:Kamil Górny (JKH GKS Jastrzębie) Petr Kuboš (HC Kometa Brno), Miroslav Zatko (MsHK Żylina), Marcin Horzelski (Zagłębie Sosnowiec) oraz jeden napastnik Jaroslav Kristek(Neman Grodno) – Myślę, że najpoważniejszymi wzmocnieniami są obrońca Petr Kubos, który ma na swoim koncie wiele występów w czeskiej ekstralidze, a dodatkowo może grać zarówno defensywnie, jak i ofensywnie oraz Jaroslav Kristek, środkowy, który w meczach kontrolnych pokazał klasę zarówno w łatwych, jak i trudnych chwilach. Czesi muszą się jeszcze przyzwyczaić do stylu gry w polskiej ekstralidze. Tutaj gra się trochę inaczej, niż w ligach, z którymi mieli do czynienia. Tego właśnie potrzebujemy – doświadczonych graczy, którzy w ciężkich chwilach wezmą na swoje barki ciężar gry – komentuje transfery Jiri Sejba.

Tyski zespół słynie z dobrej atmosfery w drużynie, co było widać chociażby w materiałach video z turniejów Pucharu Kontynentalnego – Atmosfera w szatni jest bardzo fajna. Bardzo dobrze przyjęliśmy nowych zawodników, zdążyli się już chyba zaaklimatyzować. Są to zawodnicy doświadczeni, myślę, że będą dużym wzmocnieniem naszego zespołu i pomogą nam w walce o te najwyższe cele. Mamy przed sobą ciężki sezon, w którym czeka nas walka o Mistrzostwo Polski i Puchar Kontynentalny – mówi kapitan zespołu Michał Kotlorz.

Zespół stworzony przez sztab szkoleniowy ma przed sobą jasno postawiony cel. Słowa „Kotka” potwierdza szkoleniowiec tyskiej drużyny – Nie ma innej opcji niż walka o Mistrzostwo Polski i jak najlepszy wynik w Pucharze Kontynentalnym.


Źródło : http://gkstychy.info/hokej/