GKS Tychy wygrywa turniej towarzyski.

GKS Tychy KoszW turnieju wzięły udział cztery drużyny, które w nadchodzącym sezonie będą trudzić się na parkietach zaplecza Tauron Basket Ligi. GKS Tychy, GTK Gliwice (formalny gospodarz tyskiego turnieju), PTG Sokół Łańcut oraz beniaminek I ligi Jamalex Polonia Leszno sprawdzały w jakiej dyspozycji znajdują się na trzy tygodnie przed inauguracją nowego sezonu.

Dwudniowe zmagania rozpoczęły się w sposób najlepszy z możliwych – fontanną wielkich emocji. W wewnątrz śląskim półfinale GKS Tychy pokonał GTK Gliwice 74:71 po rzucie za trzy trafionym równo z końcową syreną. Kradnącym serca kibiców buzzer beaterem popisał się Hubert Mazur, oszczędzając zespół przed rozgrywaniem dogrywki.

W drugim półfinale niespodziankę sprawiła Jamalex Polonia Leszno. Beniaminek I ligi nie dał żadnych szans trzeciej drużynie zeszłego sezonu tego poziomu rozgrywek, nie szczędząc defensywie rywali punktowych przykrości. Drużyna Sokoła uległa Polonii różnicą aż 21 „oczek”.

W finale tyszanie po zaciętym boju pokonali zespół z Wielkopolski 78:74. Szkoleniowiec GKS-u dał w tym spotkaniu odpocząć kilku podstawowym zawodnikom, którzy mocno odczuwali przedsezonowy znój okresu przygotowawczego. Tym większe brawa dla drużyny Tomasza Jagiełki, która grając 7-osobową rotacją potrafiła pokonać silnego przeciwnika,

Najlepszym punktującym turnieju został Hubert Mazur, który w dwóch spotkaniach zgromadził 38 punktów.

gkstychyherbWyniki:

Półfinały
GKS Tychy – GTK Gliwice 74:71 
MAXELEKTRO Sokół Łańcut – Jamalex Polonia 1912 Leszno 62:83

O 3 miejsce:
GTK Gliwice – MAXELEKTRO Sokół Łańcut 64:77

Finał:
GKS Tychy – Jamalex Polonia 1912 Leszno 78:74


Źródło : http://katowice.wyborcza.pl/