Gemini Park Tychy stawia na duży wybór rozrywki.

gemini-park-tychy wizuObecnie około 75 proc. tzw. „Millenialsów” uznaje centrum handlowe za dobre miejsce na spędzanie wolnego czasu. Dlatego inwestorzy nowego centrum Gemini Park Tychy postawili na duży wybór rozrywki i przyjazny wygląd wnętrza. Projekt architektoniczny tyskiego Gemini został stworzony przez pracownię Vide Studio.

Gemini Park Tychy jako wielofunkcyjny obiekt zapewni nie tylko bogatą ofertę handlową, ale również liczne atrakcje rozrywkowe i rekreacyjne dla całych rodzin, co odpowiada na potrzeby dzisiejszych klientów. Obecnie około 75 proc. tzw. „Millenialsów” uznaje centrum handlowe za dobre miejsce na spotkania ze znajomymi i spędzania wolnego czasu, co wynika z badania przeprowadzonego przez firmę doradczą JLL. Dodatkowo, ważna dla nich jest także możliwość korzystania z oferty kulturalnej czy sportowej w obiekcie handlowym.

– Centra handlowe już dawno przestały być tylko miejscem robienia zakupów, klienci coraz częściej szukają w nich dodatkowej możliwości spędzania wolnego czasu. Dlatego też istotne jest zaoferowanie im rozbudowanej strefy rozrywkowej, gastronomicznej czy rekreacyjnej. Przygotowując ofertę Gemini Park Tychy wzięliśmy pod uwagę preferencję dzisiejszych klientów i opracowaliśmy koncepcję obiektu, który będzie odpowiadał na potrzeby klientów – mówi Anna Malcharek, Dyrektor Zarządzający Gemini Holding.

gemini-park-tychyWnętrza przyjazne rozrywce

Gemini zadbało nie tylko o rozrywkową ofertę, ale i o designerski i jednocześnie funkcjonalny wystrój wnętrza. Tyski obiekt będzie duży, ale pasaże mają ludzką skalę i są przyjazne dla klientów. Mają one mieć charakter miejskiej ulicy. Dzięki zróżnicowanym przestrzeniom, placom w charakterystycznych punktach oraz licznym świetlikom, pomimo swojej długości pasaże nie są monotonne. Są za to pełne światła, atrakcji i nie ograniczają się tylko do funkcji wejścia do sklepów.

Edukacja przez zabawę

Jednym z najemców obiektu będzie Fabryka Formy, która w tyskim Gemini Park otworzy nowoczesne centrum fitness zajmujące aż 1,8 tys. mkw. powierzchni. Rozbudowana będzie także oferta gastronomiczna Centrum – tworzyć ją będą m.in. restauracja Olimp, Kebab by Olimp, Compañeros, Cafe de Grano czy Lodomania. Dodatkowo deweloper planuje zagospodarować teren wokół obiektu i stworzyć Park Radości – miejsce rozrywki i edukacji dla rodzin z dziećmi. Podobne rozwiązanie firma Gemini Holding zrealizowała w bliźniaczym obiekcie – Gemini Park Bielsko-Biała.

Gemini wizual– Początkowo zdecydowaliśmy się na stworzenie przy bielskim Gemini Park całorocznego Parku Radości, który stanowił uzupełnienie oferty rozrywkowej centrum. Na jego terenie znajdowała się ogólnodostępna plaża, nowoczesny plac zabaw, tor tubingowy, dmuchańce, basen z kulami, boisko do siatkówki czy zewnętrzna siłownia, na której organizowane były bezpłatne zajęcia sportowe. Duża popularność tej inicjatywy zadecydowała, że w lipcu tego roku bielski Park Radości zmienił się w „Eko Park – w Deche!” – pierwsze tego typu miejsce w Polsce, które łączy dbałość i edukację ekologiczną z oryginalnymi elementami rekreacyjnymi. Przykłady tych projektów pokazały nam, że klienci potrzebują miejsca do spędzania wolnego czasu z rodziną i mamy nadzieję, że uda się nam stworzyć podobne miejsce rozrywki w Tychach – dodaje Malcharek.


Źródło : http://www.propertydesign.pl/