Wiceprezydent Tychów na konferencji Parkingi 2016.

Jpeg

Już 11 października w Warszawie odbędzie się kolejna edycja konferencji „Parkingi – zarządzanie, biznes, technologia”, wydarzenia dedykowanego branży parkingowej. Gośćmi tegorocznej edycji będą m.in. wiceprezydenci Rzeszowa i Tychów.

Andrzej Gutkowski, Zastępca Prezydenta Miasta Rzeszowa, w części konferencji poświęconej priorytetom polityki parkingowej w Polsce będzie opowiadał o pierwszych miesiącach strefy płatnego parkowania. SPP powróciła do Rzeszowa w styczniu tego roku po 12 latach przerwy. W ciągu pół roku kierowcy ponad 630 tys. razy korzystali ze zlokalizowanych w strefie parkomatów.

W części konferencji zatytułowanej „Czy P+R zrewolucjonizuje miejską przestrzeń parkingową?” wystąpi zaśMiłosz Stec, Zastępca Prezydenta Tychów ds. infrastruktury. Opowie on o doświadczeniach miasta w zakresie realizacji projektów Parkuj i Jedź. Będą one szczególnie ciekawe z tego względu, że tyski P+R był pierwszym tego typu obiektem zlokalizowanym na Śląsku.

Będzie to już druga edycja konferencji „Parkingi”. Pierwsza odbyła się w zeszłym roku w Łodzi, a zdominowały ją dyskusje na temat uwolnienia stawek za parkowanie w miastach.


Źródło : http://www.transport-publiczny.pl/