Drutex-Bytovia – GKS Tychy: starcie sąsiadów w tabeli.

byt-gks-640x244W meczu 6. kolejki I ligi Drutex-Bytovia Bytów zmierzy się na własnym stadionie z GKS-em Tychy. Będzie to starcie sąsiadów w tabeli, w którym trudno wskazać faworyta.

Przed niedzielnym spotkaniem Drutex-Bytovia Bytów ma na swoim koncie 7 punktów i sklasyfikowana jest na dziesiątej pozycji. Z kolei GKS Tychy w dotychczasowych meczach wywalczył 6 „oczek” i zajmuje jedenaste miejsce. Bytowianie w tym sezonie odnieśli dwa zwycięstwa, a tyszanie tylko raz pokonali rywali.

W ostatniej kolejce obie drużyny zanotowały remisy. Drutex-Bytovia wywiozła punkt z Mielca, a zwycięstwo straciła w ostatniej minucie. Dwie bramki dla bytowian zdobył Robert Mandrysz. GKS Tychy zremisował przed własną publicznością 1:1 z Olimpią Grudziądz. Tyszanie fatalnie zagrali w pierwszej połowie, ale po zmianie stron dominowali nad rywalami.

– Zastanawiające jest to, dlaczego zagraliśmy tak słabo pierwszą połowę. W roku 2016 tak słabego fragmentu gry nie mieliśmy. Goście mieli swoją taktykę, skrzętnie ją realizowali, ale my w pewnych fazach graliśmy bardzo bojaźliwie, nerwowo, wręcz kilkoma zagraniami prosiliśmy się o to, by stracić bramkę. Negatywnymi poczynaniami w pierwszej połowie przyłożyliśmy rękę do tego, że padł gol dla Olimpii – powiedział trener GKS-u, Kamil Kiereś.

W Bytowie tyszanie nie mogą sobie pozwolić na tak słabą grę, jak w starciu z Olimpią. Drutex-Bytovia przed sezonem zapowiadała walkę o czołówkę I ligi i mimo niskiej pozycji w tabeli, pokazuje się z dobrej strony. Co ciekawe bytowianie nigdy nie wygrali z GKS-em Tychy, a przed czterema laty – jeszcze w II lidze – przed własną publicznością przegrali ze Ślązakami aż 0:4.

Drutex-Bytovia Bytów  GKS Tychy / nd. 28.08.2016, godz. 19:00.