Hokejowa kadra rozpoczęła treningi w Tychach.

Reprezentacja HokejSzeroka kadra powołana przez selekcjonera Jacka Płachtę rozpoczęła w Tychach przygotowania do misji pod tytułem „awans do igrzysk olimpijskich”. Zadanie będzie niezwykle trudne, trzeba wygrać mocno obsadzony turniej kwalifikacyjny do XXIII Zimowych Igrzysk Olimpijskich.

Oprócz treningów drużyna narodowa rozegra dwa sparingu, 25 sierpnia zmierzy się z HC Vervą Litvinov zespołem występującym w czeskiej Extralidze. Dzień później Biało-Czerwoni zagrają sparing z reprezentacją Ostrawy. Trener nie ma komfortowej sytuacji, nie miał do dyspozycji od początku zgrupowania wszystkich zawodników z uwagi na udział mistrza Polski w rozgrywkach Hokejowej Ligi Mistrzów. Dopiero do Litvinova ma dojechać Patryk Wronka, który także rozpoczął już sezon w czeskim Orli Znojmo. Przez kontuzję z udziału w kwalifikacjach wypadł już napastnik Radosław Galant.

Ostatnia faza kwalifikacji olimpijskich ma odbyć się w dniach 1-4 września 2016. Odbędą się trzy imprezy, na Białorusi, na Łotwie i w Norwegii. Po raz ostatni w tej fazie rozgrywek polska reprezentacja grała przed igrzyskami w Turynie 2006. Finalnie przez drogę kwalifikacyjną do turnieju hokejowego na igrzyskach dostaną się trzy ekipy. Polacy po raz ostatni na turnieju olimpijskim w hokeju wystąpili w 1992 roku. W Albertville zajęli 11. miejsce.

Polacy triumfowali w prekwalifikacjach na Węgrzech i trafili do grupy „białoruskiej”. Spotkania będę rozgrywane w Mińsku, a rywalami hokejowych Orłów będzie sama światowa „śmietanka”. Białoruś, Słowenia i Dania to w komplecie członkowie światowej Elity, sklasyfikowani odpowiednio na dziewiątym, 14. i 15. miejscu w światowym rankingu.

Zapewniony start w Pjongczang mają już: Kanada, Rosja, Szwecja, Finlandia, USA, Czechy, Szwajcaria, Słowacja i Korea Południowa jako gospodarz imprezy.

PZHL LogoSzeroka kadra reprezentacji Polski:

Bramkarze:

Kamil Kosowski (GKS Tychy), Przemysław Odrobny (Milton Keynes Lightning, Wielka Brytania), Rafał Radziszewski (Comarch Cracovia) i David Zabolotny (JKH GKS Jastrzębie).

Obrońcy:

Adam Borzęcki (Bietigheim Steelers, Niemcy), Paweł Dronia (Lowen Frankfurt, Niemcy), Mateusz Bryk, Bartosz Ciura, Kamil Górny, Michał Kotlorz i Bartłomiej Pociecha (GKS Tychy), Bartłomiej Bychawski (Orlik Opole), Oskar Jaśkiewicz (TatrySki Podhale Nowy Targ), Maciej Kruczek, Mateusz Rompkowski, Patryk Wajda (Comarch Cracovia), Jakub Wanacki (Polonia Bytom)

Napastnicy:

Aron Chmielewski (HC Ocelari Trzyniec, ekstraliga Czechy), Mikołaj Łopuski (Milton Keynes Lightning, Wielka Brytania), Alan Łyszczarczyk (Sudbury Wolves, Kanada), Tomasz Malasiński (Swindon Wildcats, Wielka Brytania), Grzegorz Pasiut (Nioman Grodno, Białoruś), Patryk Wronka (Orli Znojmo, EBEL), Mateusz Bepierszcz, Kamil Kalinowski, Filip Komorski, Marcin Kolusz i Jakub Witecki ( GKS Tychy), Michael Cichy, Kacper Guzik (obaj Orlik Opole), Krystian Dziubiński, Damian Kapica i Maciej Urbanowicz (Comarch Cracovia), Krzysztof Zapała (TatrySki Podhale Nowy Targ).


Źródło : http://eurosport.onet.pl/