GKS Tychy – Olimpia Grudziądz: kto zbliży się do czołówki?

Jpeg

W zaplanowanym na środę spotkaniu 5. kolejki I ligi GKS Tychy podejmie Olimpię Grudziądz. Goście dopiero w sobotę odnieśli pierwsze w tym sezonie zwycięstwo.

Po czterech kolejkach wyżej w ligowej tabeli sklasyfikowany jest GKS Tychy. Ślązacy w swoim dorobku mają 5 punktów. GKS wygrał derbowe starcie z Górnikiem Zabrze, a do tego odniósł dwa remisy i tylko raz musiał uznać wyższość rywali. Olimpia Grudziądz jeszcze niedawno była outsiderem tabeli, ale po wygranej 3:1 nad Stalą Mielec awansowała na jedenastą pozycję.

Obie drużyny dobrze prezentują się w defensywie, straciły do tej pory po cztery bramki. Tyle samo goli strzelił GKS Tychy, a grudziądzanie trzykrotnie cieszyli się ze zdobycia bramki. Wszystkie Olimpia strzeliła w starciu ostatniej kolejki ze Stalą Mielec. Co ciekawe, wszystkie bramki w tym sezonie GKS zdobył po stałych fragmentach gry.

– Pomogliśmy sobie stałym fragmentem, który był ćwiczony. Dzięki niemu wróciliśmy do meczu. Tak samo jak ćwiczy się grę pozycyjną, tak samo trenuje się stałe fragmenty. Martwi mnie to, że nie wykorzystujemy sytuacji z gry. Kreujemy te szanse, ale to jest element, który musimy poprawić i wierzyć w to, że uda nam się wykorzystywać sytuacje – powiedział trener GKS-u,Kamil Kiereś.

Obie drużyny do tego meczu przystąpią osłabione. W GKS-ie Tychy najprawdopodobniej nie zagra Stepan Hirskyj, który z powodu kontuzji musiał opuścić boisko w starciu z MKS-em Kluczbork. Z kolei w Olimpii Grudziądz zabraknie Nildo. Napastnik gości w ostatnim ligowym starciu złamał rękę i czeka go dłuższa przerwa w grze.

GKS Tychy – Olimpia Grudziądz / śr. 24.08.2016, godz. 19:00.


Źródło : http://sportowefakty.wp.pl/